Hrvatska izgubila od Brazila na otvaranju Svjetskog prvenstva

Sanjin Strukić/Pixsell

U prvoj utakmici Svjetskog prvenstva u Brazilu, Hrvatska je izgubila od domaćina rezultatom 1:3. Japanski sudac dosudio nepostojeći jedanaesterac i poništio regularan gol.

Hrvatska je neočekivano povela već u 11. minuti autogolom Marcela, inače Lukina suigrača iz Reala. U 29 minuti izjednačio je najbolji brazilski igrač Neymar. U drugom dijelu utakmice dosuđen je jedanaesterac zbog nepostojećeg prekršaja. Neymar je poviso na 2:1. Kasnije je poništen regularan gol, nije dosuđen prekršaj nad Rakitićem kod 3:1.

Oscar je u sudačkoj nadoknadi povisio na 3:1, nakon prekršaja nad Rakitićem na sredini igrališta.

U razgovoru nakon utakmice Niko Kovač izrazio je negodovanje suđenjem:

Ako je to bio jedanaesterac, bolje da se svi ostavimo nogometa. To je sramota, otimačina. Dečki se trude, naporno treniraju, a onda se pojavi sudac i sve pokvari. Razočaran sam, rekao je hrvatski izbornik i dodao:Pričamo o respektu, ali ovo nije bio nikakav respekt prema hrvatskoj reprezentaciji. Kada se tako sudi bolje je da ne igramo.

Kovač se osvrnuo i na igru VatrenihOstavili smo odličan dojam. Želim čestitati igračima, skidam im kapu, sjajno su se borili.