Proglašeni najbolji sportaši Grada Knina

Proglašeni najbolji sportaši Grada Knina

U gradskoj vijećnici održana je svečanost proglašenja najuspješnijih sportaša Grada Knina u 2013. godini

U organizaciji Saveza sportova Grada Knina, jučer je u 17 h, održana svečanost dodjele nagrada i priznanja najuspješnijim sportašima Grada Knina u 2013. godini. Nagrade su uručene u 12 kategorija a dobitnici su:

1. sportske nade (muški): kadeti momčadi MNK Kijevo Knin: Antonio Perić, Ivan Jurišić, Tomislav Maričić, Josip Radić, Ivan Džalto, Renato Djak Božić, Ivan Hromić, Zvonimir Šućur, Miroslav Dilber i Ante Crnjac, zatim Marko Čeko član Atletskog kluba sv. Ante, članovi Karate kluba "Tigar": Luka Miljković Skelin, Leonardo Bošnjak, Denis Orlović, Šime Miljković Skelin i Janko Brečić, te Josip Teskera, član Taekwondo kluba Knin.

2. sportske nade (ženski): članice Karate kluba "Tigar": Laura Klepica, Milana Vukmirović i Ana Šimić, zatim članice Taekwondo kluba Knin: Stella Pinjuh i Ana Džanan, članice ŽRK Knin: Tina Barišić, Martina Krajpl i Ana Damjanović, te Tonka Pokrovac, članica Atletskog kluba sv. Ante Knin

3. perspektivna muška momčad: juniori MNK Kijevo Knin: Srećko Mišković, Armando Lovrinović, Petar Knežević, Marinko Šamija, Matej Blažević, Mihovil Teskera, Mladen Burilović, Dario Šimić, Antonio Perić i Zvonimir Šućur, te njihov trener Nenad Hladnić.

4. perspektivna ženska ekipa: Ženski rukometni klub Knin - djevojčice 2000./2001. : Martina Krajpl, Tina Barišić, Mija Gašpar, Antonela Konforta, Ana Damjanović, Leonarda Maričić, Mia Jurčević, Ivana Plavša, Iva Zorić, Ana Bradaš, Matea Baković, Tina Čuturić, Lorena Tomić i Anđela Grgić, te njihov trener Mario Arapović

5. sportaš sa invaliditetom: Goran Dujmović, član Kluba sjedeće odbojke Knin '95, te član reprezentacije Hrvatske.

6. posebno priznanje za promicanje Grada Knina i kninskog sporta dobio je Boris Šiljeg iz ŠRD Krka Knin, te Matea Jelić iz Taekwondo kluba Knin.

7. posebno priznanje za rad s mlađim uzrastima dobili su: Mario Arapović, ŽRK Knin i Nenad Hladnić, MNK Kijevo Knin.

8. najbolji trener u 2013. godini je Dragan Pinjuh iz Taekwondo kluba Knin.

9. sportski djelatnik je Ivan Ćapin iz ŠRD Krka Knin.

10. najbolja muška momčad u 2013. godini su seniori MNK Kijevo Knin: Robert Mišković, Ivan Bralić, Saša Babić, Franco Jelovčić, Ante Semren, Andrija Bakula, Mario Žumberac, Anto Palavra, Josip Matić, Mario Sunko, Marinko Šamija, Petar Knežević, Armando Lovrinović, Mladen Burilović, te njihov trener Teo Strunje.

11. najbolja sportašica Grada Knina je Antonija Radić, juniorska prvakinja Hrvatske u skoku u dalj u dvorani i seniorska doprvakinja Hrvatske u skoku u dalj u dvorani, članica Atletskog kluba sv. Ante Knin.

12. najbolji sportaš Grada Knina je Stipe Jarloni, prvak Hrvatske i Europski studentski prvak, član Taekwondo kluba Knin.