Hrvatski radio

Radio Knin

Do. 8. siječnja traje akcija "Mir i dobro"-oprezno s pirotehnikom

21.12.2016.

11:45

Autor: Lidija Grubišić

HRT logo

HRT logo

Foto: HRT / HRT

U tijeku je akcija "MIR I DOBRO" koju MUP provodi svake godine u cilju sprječavanja nedozvoljene prodaje i uporabe pirotehničkih sredstava, a samim tim i sprječavanja stradanja ljudi, posebno djece.

Policijska uprava Šibensko-kninska izdala je prigodan letak koji je dostupan građanima u službenim prostorijama policije, a djeci kao najugroženijoj skupini letak će biti podijeljen u školama. 

"Ovim letkom pozvali smo građane, a posebno djecu, da provedu blagdane bez nasilja i pirotehnike, uz prikaz tragičnih događaja do kojih dovodi neoprezno rukovanje pirotehničkim sredstvima, kao i zakonsku regulativu koja se odnosi na to područje. Osim toga ovom prilikom pozivamo građane koji još uvijek posjeduju nelegalno oružje na dragovoljno vraćanje tog oružja, bez sankcija, kroz provođenje nacionalne kampanje „Manje oružje manje tragedije“, poručuju iz PU Šibensko-kninske.

Akcija "Mir i dobro" traje do 8. siječnja.

 



Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.