Hrvatski radio

Radio Knin

10:35 / 07.05.2017.

Autor: Vesna Jašek

Lokalni izbori 2017. - predstavljanja

HRT logo

HRT logo

Foto: HRT / HRT

Hrvatska radio televizija objavila je pravila predstavljanja kandidata na predstojećim lokalnim izborima. Sukladno tome HR Knin predstavljat će kandidate koji su na listi za: ŽUPANIJSKU SKUPŠTINU, za ŽUPANA ,Liste za GRADSKA VIJEĆA Šibenika i Knina te kandidate ZA GRADONAČELNIKE Šibenika i Knina.

Svi kandidati imaju pravo na predstavljanje u trajanju po 3 minute, a na WEB stranici HR Radio Knina može se vidjeti redosljed termina snimanja.

Objava na našoj stranici smatra se službenom obavijesti ,kandidati su dužni pridržavati se objavljenog rasporeda u protivnom gube pravo na predstavljanje.

U predstavljanjima za skupštine i vijeća pravo predstavljanja imaju sve liste, a u predstavljanju može sudjelovati samo jedan predstavnik svake liste.

 


Sudionicima u izborima ostavlja se potpuna sloboda tijekom predstavljanja izbornog programa, ali je urednik dužan upozoriti govornika na moguće kršenje izbornih pravila te na moguće širenje rasne, vjerske, nacionalne i spolne mržnje. Ukoliko sudionik, prema procjeni urednika, krši izborna pravila, izbornu etiku i pozitivne zakonske propise Republike Hrvatske, urednik će prekinuti snimanje i upozoriti govornika na kršenje pravila i zakona te mu omogućiti ponovno snimanje unutar istog termina. U slučaju da govornik učestalo krši pravila i zakone, snimanje će se prekinuti.

 

 

 

 

 

REDOSLJED TERMINA ZA SNIMANJE PREDSTAVLJANJA :

 

 

 

 UTORAK: 09.05.2017.g.

 

 

 

Lista za županijsku skupštinu Šibenski-kninske županije:

 

 

 

 HRAST - POKRET ZA USPJEŠNU HRVATSKU

 

HRVATSKA KONZERVATIVNA STRANKA - HKS

 

Nositelj liste: ANĐELKO MATOV

 

 TERMIN : 10.10. MIN.

 

 

HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ

 

Nositelj liste: GORAN PAUK

 

 TERMIN : 10.20 MIN.

 

 

HRVATSKA DEMOKRŠĆANSKA STRANKA - HDS

 

Nositelj liste: TONI TURČINOV

 

TERMIN: 10.30 MIN.

 

 

 

MOST NEZAVISNIH LISTA - MOST

 

Nositelj liste: IVICA LEDENKO, dipl. ing.

 

 TERMIN: 10.40 MIN.

 

 

NEZAVISNA LISTA STIPE PETRINA - NLSP

 

Nositelj liste: STIPE PETRINA

 

 TERMIN: 10.50 MIN.

 

 

 

SAMOSTALNA DEMOKRATSKA SRPSKA STRANKA – SDSS

 

Nositeljica liste: ANJA ŠIMPRAGA

 

 TERMIN: 11.00 MIN.

 

 

 

SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP

 

HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS

 

HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS

 

HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU

 

Nositelj liste: FRANKO VIDOVIĆ

 

TERMIN: 11.10 MIN.

 

 

 

ŽIVI ZID

 

Nositelj liste: LOVRE CRVELIN

 

 TERMIN: 11.20 MIN.

 

 

 

 

 

Lista za izbor župana Šibensko-kninske županije:

 

 

 

 

 

Kandidat: IVICA LEDENKO, dipl. ing.

 

MOST NEZAVISNIH LISTA – MOST

 

TERMIN: 11.30 MIN.

 

 

Kandidat: ANĐELKO MATOV

 

HRAST - POKRET ZA USPJEŠNU HRVATSKU

 

HRVATSKA KONZERVATIVNA STRANKA – HKS

 

TERMIN: 11.40 MIN.

 

 

Kandidat: GORAN PAUK

 

HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA – HDZ

 

TERMIN: 11.50 MIN.

 

 

 

Kandidat: FRANKO VIDOVIĆ

 

SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP

 

HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS

 

HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS

 

HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA – HSU

 

TERMIN: 12.00.MIN.

 

 

 

 

 

 

 

Lista za izbor zamjenika župana Šibensko-kninske županije iz reda pripadnika srpske nacionalne manjine:

 

 

 

Kandidat: MILIVOJ MANOJLOVIĆ

 

KANDIDAT GRUPE BIRAČA

 

TERMIN : 12.10 MIN

 

Kandidatkinja: ANJA ŠIMPRAGA

 

SAMOSTALNA DEMOKRATSKA SRPSKA STRANKA - SDSS

 

TERMIN: 12.20.MIN

 

 

 

 

 

Lista za izbor članova Gradskog vijeća grada Šibenika:

 

 

 

HRAST - POKRET ZA USPJEŠNU HRVATSKU

 

HRVATSKA KONZERVATIVNA STRANKA - HKS

 

Nositelj liste: HRVOJE ZEKANOVIĆ

 

TERMIN : 12.30 MIN.

 

 

HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ

 

Nositelj liste: ŽELJKO BURIĆ, dr. med.

 

 TERMIN: 12.40 MIN.

 

 

HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS

 

Nositelj liste: FRANE MALENICA, dipl. oec.

 

 TERMIN: 12.50 MIN.

 

 

MOST NEZAVISNIH LISTA - MOST

 

Nositelj liste: dr. sc. IVO GLAVAŠ

 

TERMIN: 13.00 MIN.

 

 

NARODNA STRANKA - REFORMISTI - REFORMISTI

 

Nositelj liste: PETAR BARANOVIĆ

 

 TERMIN: 13.10 MIN.

 

 

NEZAVISNA LISTA STIPE PETRINA - NLSP

 

Nositeljica liste: IRIS UKIĆ KOTARAC

 

 TERMIN: 13.20 MIN.

 

 

SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP

 

HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS

 

HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU

 

Nositelj liste: JOSIP ŽIVKOVIĆ

 

 TERMIN: 13.30 MIN.

 

 

 

ŽIVI ZID

 

Nositelj liste: MARIO MARIN

 

 TERMIN: 13.40 MIN.

 

 

 

 

 

Lista za izbor članova Gradskog vijeća grada Knina:

 

 

 

 HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA –HDZ

 

Nositeljica liste : JOSIPA RIMAC

 

TERMIN: 13.50 MIN.

 

 

 

HRVATSKA SOCIJALNO- LIBERALNA STRANKA -HSLS

 

Nositelj liste : ILIJA ČIČAK

 

 TERMIN: 14.00 MIN.

 

 

 

KANDIDACIJSKA LISTA GRUPE BIRAČA

 

Nositelj liste : dr.sc. MARKO JELIĆ

 

 TERMIN: 14.10 MIN.

 

 

 

 MOST NEZAVISNIH LISTA

 

Nositeljica liste : MARIJA ĆURIĆ

 

 TERMIN: 14.20

 

 

 

 

 

SAMOSTALNA DEMOKRATSKA SRPSKA STRANKA – SDSS

 

Nositelj liste : ŽELJKO DŽEPINA

 

 TERMIN : 14.30

 

 

 

 

 

SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE – SDP

 

HRVATSKA NARODNA STRANKA – HNS

 

Nositelj liste : MIRKO ANTUNOVIĆ

 

 TERMIN: 14.40 MIN.

 

 

 

 ŽIVI ZID

 

Nositelj liste : PETAR MILINČIĆ

 

 TERMIN: 14.50 MIN.

 

 

 

 

 

 

 

SRIJEDA 10.05.2017.G.

 

 

 

 Lista za izbor gradonačelnika grada Šibenika:

 

 

 

 

 

Kandidat: PETAR BARANOVIĆ

 

NARODNA STRANKA - REFORMISTI – REFORMISTIT

 

TERMIN: 9.30 MIN.

 

 

 

Kandidat: ŽELJKO BURIĆ, dr. med.

 

HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ

 

TERMIN: 9.40 MIN.

 

 

 

Kandidat: dr. sc. IVO GLAVAŠ

 

MOST NEZAVISNIH LISTA - MOST

 

TERMIN : 9.50 MIN.

 

 

Kandidat: FRANE MALENICA, dipl. oec.

 

HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS

 

TERMIN : 10.00 MIN.

 

 

 

5. Kandidat: MARIO MARIN

 

ŽIVI ZID

 

TERMIN:10.10 MIN.

 

 

 

6. Kandidatkinja: IRIS UKIĆ KOTARAC

 

NEZAVISNA LISTA STIPE PETRINA - NLSP

 

TERMIN: 10.20 MIN.

 

 

 

7. Kandidat: HRVOJE ZEKANOVIĆ

 

HRAST - POKRET ZA USPJEŠNU HRVATSKU

 

HRVATSKA KONZERVATIVNA STRANKA - HKS

 

TERMIN: 10.30. MIN

 

 

 

8. Kandidat: JOSIP ŽIVKOVIĆ

 

SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP

 

HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS

 

HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU

 

TERMIN: 10.40. MIN.

 

 

 

 Lista za izbor gradonačelnika grada Knina:

 

 

 

 1.Kandidat : MIRKO ANTUNOVIĆ

 

SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP

 

HRVATSKA NARODNA STRANKA – LIBERALNI DEMOKRATI –HNS

 

TERMIN : 10.50 MIN.

 

 

 

2. Kandidat : dr. sc. Marko Jelić

 

KANDIDAT GRUPE BIRAČA

 

TERMIN: 11.00 MIN.

 

 

 

3.Kandidatkinja : Josipa Rimac

 

HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA – HDZ

 

TERMIN : 11.10. MIN.

 

 

 

Lista za izbor zamjenika gradonačelnika Knina iz reda pripadnika srpske nacionalne manjin:

 

 

 

Kandidat: ŽELJKO DŽEPINA

 

SAMOSTALNA DEMOKRATSKA SRPSKA STRANKA- SDSS

 

TERMIN : 11.20