Djeco i mladi, o sportu se radi Djeco i mladi, o sportu se radi
foto facebook Judo klub Mladost foto facebook Judo klub Mladost
foto facebook Judo klub Osijek foto facebook Judo klub Osijek

foto facebook Judo klub Osijek

Prošloga vikenda u Splitu je održano Prvenstvo Hrvatske u judu za djecu (U14) i juniore (U21), a predstavnici klubova iz Slavonije osvojili su šest medalja.

Na Prvenstvu je nastupilo ukupno 282 natjecatelja iz 55 klubova u konkurenciji djece te 176 natjecatelja iz 32 kluba u juniorskoj konkurenciji. Nastupili su i predstavnici dvaju osječkih klubova, a osvojili su ukupno pet medalja. Četiri su pripale džudašima Mladosti: u konkurenciji U21 srebro je osvojio Timon Perić (-66kg), a bronce su izborile Tisa Česko (-57kg) i Stella Lovaković (+78kg). Za "Mladostaše" srebro je osvojila i Paulina Pušić u konkurenciji U14 (+63kg). Za klub su još nastupili Sara Imeri (U14, -57kg), Dunja Hogl (U14, -57kg), Filip Mjertan (U21, -90kg), a natjecatelje su vodili treneri Željko Damjanić i Blaženko Krček.

Za Judo klub Osijek srebro je osvojio Luka Katić, koji je branio zlato od prošle godine, u konkurenciji U14 u kategoriji do 50 kg. Za klub je još nastupio Toni Koškan (U21, -73kg), a vodio ih je trener Damir Matijević.

Srebro je u Splitu osvojio i član Samuraja Đakovo, Marko Eberhardt (U14, -34kg), a bez plasmana su ostali Jure Andrić (-42kg) i Ante Blažević (-46kg). Za JK Vinkovci nastupilo je šestero džudaša, od čega četvero u juniorskoj konkurenciji. Diana Pavlović (-70kg) bila je peta, Lara Kopčić (-63kg) sedma, a bez plasmana su ostali Petar Bobovec (-73kg) i Filip Žokvić (-81kg), kao i Stiv Tomić (-38kg), te Josip Ramljak (-42kg) u konkurenciji djece. Judokan Požega u Splitu je nastupio sa sedmero natjecatelja. U konkurenciji juniora sedmi su bili Monika Pavličević (-57kg) i Rafael Skeledžić (-90kg), dok su u U14 peta mjesta zauzeli Leon Drašković (-60kg) i Antonela Peći (-44kg), sedma je bila Helena Grgić (+63kg), a bez plasmana ostali su Veronika Heig (-48kg) i Anja Krizmanić (-48kg).

Emisija "Djeco i mladi, o sportu se radi" traje 30-ak minuta, a goste nam uživo dolaze mladi sportaši i njihovi treneri koji nam donose priče o svojim uspjesima.....

O emisiji Djeco i mladi, o sportu se radi

Svake srijede u 17 sati i 10 minuta počinje emisija posvećena svim mladim, perspektivnim i potencijalnim sportašima, njihovim roditeljima, trenerima i svima ostalima koji se na neki način bave sportom.