36. Novogodišnja utrka u Osijeku

36. Novogodišnja utrka u Osijeku 36. Novogodišnja utrka u Osijeku
foto: Radio Osijek / KI foto: Radio Osijek / KI
foto: Radio Osijek / KI foto: Radio Osijek / KI
foto: Radio Osijek / KI foto: Radio Osijek / KI
foto: Radio Osijek / KI foto: Radio Osijek / KI
foto: Radio Osijek / KI foto: Radio Osijek / KI
foto: Radio Osijek / KI foto: Radio Osijek / KI
foto: Radio Osijek / KI foto: Radio Osijek / KI
foto: Radio Osijek / KI foto: Radio Osijek / KI
foto: Radio Osijek / KI foto: Radio Osijek / KI
foto: Radio Osijek / KI foto: Radio Osijek / KI
foto: Radio Osijek / KI foto: Radio Osijek / KI
foto: Radio Osijek / KI foto: Radio Osijek / KI
foto: Radio Osijek / KI foto: Radio Osijek / KI
foto: Radio Osijek / KI foto: Radio Osijek / KI
foto: Radio Osijek / KI foto: Radio Osijek / KI
foto: Radio Osijek / KI foto: Radio Osijek / KI
foto: Radio Osijek / KI foto: Radio Osijek / KI
foto: Radio Osijek / KI foto: Radio Osijek / KI
foto: Radio Osijek / KI foto: Radio Osijek / KI
foto: Radio Osijek / KI foto: Radio Osijek / KI
foto: Radio Osijek / KI foto: Radio Osijek / KI
foto: Radio Osijek / KI foto: Radio Osijek / KI
foto: Radio Osijek / KI foto: Radio Osijek / KI

foto: Radio Osijek / KI

Petstotinjak Osječana sudjelovalo je u Novogodišnjoj utrci, koja se održana 36. put u organizaciji Gradskog saveza za sportsku rekreaciju "Sport za sve". Utrka je samo prva u nizu aktivnosti koju će Savez organizirati tijekom 2019. godine.

Osječani su točno u podne tradicionalno istrčali 36. novogodišnju utrku na taj način sportski i zdravo utrčali u 2019. i to u osamnaest kategorija. Oni najmlađi trčali su na 400 metara dugoj stazi, a najduža trasa bila je 3200 metara. Start je bio kod Veslačkog kluba Iktusa, a najduža je staza uobičajeno bila preko dvaju osječkih mostova. Kako je istaknula tajnica Gradskog saveza za sportsku rekreaciju "Sport za sve" Gordana Veselić, uoči utrke bilo je preko 400 prijavljenih za utrke, a barem još toliko je bilo promatrača: "Ovo je jedan lijepi sportski pozdrav našem gradu, okupili smo se svi ovdje ne da se natječemo, već da se družimo. Ovo je lijep događaj kad se na početku godine možemo čestitati Novu godinu i krenuti u zdraviji život prvog dana."

img_20190101_120244.jpgimg_20190101_114644.jpg

U utrci su sudjelovali i brojni sportaši i drugi poznati Osječani, a najviše pobjeda, u gotovo svim kategorijama, odnijeli su članovi Atletskog kluba Slavonija Žito. Tako je i u najjačoj i najbržoj utrci s rezultatom oko 10 minuta i 15 sekundi pobijedio Antonio Bjelović.

SPORTAŠICE
1. BARBARA VRHOVAC AK Slavonija - Žito
2. DOROTEJA SANTI
3. DANIJELA ČERNIĆ

SPORTAŠI
1. ANTONIO BJELOVIĆ
2. LUKA BATARILO ČERDIĆ
3. JOSIP BARIĆ

REKREATIVKE PREKO 40 GODINA
1. MIRELA KRISTEK
2. VLASTA ŽIVKOVIĆ
3. DAJANA GAŠO - SOKAČ

REKREATIVCI PREKO 40 GODINA
1. ROBERTO BAŠIĆ UZT
2. STANKO BROĐANAC
3. IVICA KOTRIS UZT

REKREATIVKE DO 40 GODINA
1. MATEJA KOŽIĆ IND
2. SANDRA PRIVŠEK MK Hrvatski sokol
3. VANJA KNEŽEVIĆ Ferivi

REKREATIVCI DO 40 GODINA
1. ALEN IMŠIROVIĆ Udruga Zdravo trčanje
2. ČASLAV LIVADA
3. DEJAN AMAN

SREDNJOŠKOLKE / STUDENTICE
1. ANA MARTINOVIĆ AK Otok
2. PAOLA REŠETAR AK Slavonija - Žito
3. IVANA GRANOŠA 3. Gimnazija

SREDNJOŠKOLCI / STUDENTI
1. ZRINOSLAV KEKEZ AK Marsonia - Sl.Brod
2. JOSIP KRALJEVIĆ
3. LUKA MARTINOVIĆ AK Marsonia - Sl.Brod

UČENICE 7-8 RAZRED
1. ANJA VEG
2. LAURA RAJČIĆ AK Otok
3. TEA PAJIĆ AK Slavonija - Žito

UČENICI 7-8 RAZRED
1. LEON HORAK Žito, UZT
2. LOVRO TAŠIĆ OŠ Ljudevit Gaj
3. ROKO PERKOVIĆ Krpan-Babić

UČENICE 5-6 RAZRED
1. SUNČICA VRDOLJAK AK Slavonija - Žito
2. EMA KNEŽEVIĆ AK Slavonija - Žito
3. PETRA LESAR AK Marsonia - Sl.Brod

UČENICI 5-6 RAZRED
1. JAN ŽULJ AK Slavonija - Žito
2. FILIP ORKIĆ AK Marsonia - Sl.Brod
3. ANTE GRGIĆ NK Osijek

UČENICE 3-4 RAZRED
1. PETRA ŽULJ AK Slavonija - Žito
2. LORENA ŠEREMET AK Marsonia - Sl.Brod
3. LUCIJA ŠOŠ AK Slavonija - Žito

UČENICI 3-4 RAZRED
1. BORNA BENCARIĆ AK Slavonija - Žito
2. NIKOLA ŠEŠUM AK Slavonija - Žito
3. KARLO JANJIĆ

UČENICE 1-2 RAZRED
1. LANA BARIŠEĆ AK Slavonija - Žito
2. LEA RET AK Slavonija - Žito
3. ARIANA NIKOLIĆ-OGNJENOVIĆ AK Slavonija - Žito

UČENICI 1-2 RAZRED
1. MARK BERGER OŠ Vijenac
2. DAVID VINKA OŠ Miroslav Krleža - Čepin
3. DAVID KOMŠIĆ Poreč

ZDRAVKO JE KRENUO
1. IVAN FERENČAK
2. PETAR SLAVIĆ
3. VESNA ŽNIDARIĆ-BOLARIĆ

VRTIĆI
1. NIKA PAJIĆ DV Marija Petković
2. JURAJ BLAŽEKA DV Latica
3. DOMAGOJ RIKERT AK Slavonija - Žito