Bijelo-plavi remizirali na gostovanju u Varaždinu

NK Osijek

Nogometaši Osijeka varaždinsko su gostovanje, ujedno i posljednje prije zimske stanke završili podjelom bodova. Gosti su u vodstvo došli pogotkom Marića u 37.minuti, dok je konačni rezultat 1:1 postavio Dejan Glavica u 77 minuti.

Teško se na varaždinskom stadionu postizao pravi ritam za obje ekipe, čemu je uvelike pomogao i travnjak u vrlo lošem stanju. Mreže su mirovale do 37. minute kada su u jednoj od prvih pravih akcija Bijelo-plavi poveli. Kleinheisler je proslijedio upotrebljivo dodavanje Lopi u šesnaesterac. Ukrajinac je pogledao i mirno s lijeva asistirao Mirku Mariću koji nije imao težak zadatak u petercu, postavio je nogu i zabio. Ukupno 11-ti za najboljeg strijelca lige.

U drugu dionicu Osijek je dojma smo, ušao s dosta rezerve. Nisu uspjeli realizirati prilike kao u 69. minuti kada je Mance pucao glavom s pet metara ali nedovoljno jako i ravno u ruke domaćeg vratara. S druge strane nije dugo trebalo čekati na odgovor. U jednom od do tada rijetkih izleta prema naprijed  Varaždinci su uspjeli rezultatski utakmicu vratiti na početak. Na ubačaj iz kuta s desna u 77. minuti najviši je bio Benko koji glavom proigrava Dejana Glavicu, a "sedmica" Varaždinaca uz samu lijevu vratnicu bez problema ubacuje loptu u gol.

U nastavku Posavec je prijetio u '81, kao i Majstorović kod Bijelo-plavih u posljednjoj minuti, no na kraju više nije bilo rezultatskih promjena.

Podjelom bodova Osijek je nastavio krizu rezultata igranja na strani uz zaključni dojam da su Osječani danas u Varaždinu ipak "izgubili". Propuštena je velika prilika protiv ekipe iz donjeg dijela tablice što zasigurno neće biti ohrabrenje pred Zaprešićko četvrtfinale kupa koje se igra u srijedu 4. prosinca.