Bjelica: Zasluženo smo u finalu; Skender: Bili smo dobri

Nogometaši Dinama izborili su finale Hrvatskog nogometnog kupa nakon što su u polufinalu odigranom na Maksimiru svladali Osijek 2:0 (1:0). . .

Nogometaši Dinama plasirali su se u finale Hrvatskog kupa nakon što su u utorak u Maksimiru u polufinalu protiv Osijeka slavili sa 2-0 (1-0), te će imati priliku osvojiti dvostruku krunu jer su već osigurali naslov prvaka Hrvatske.

Jedina ozbiljna akcija Dinama u prvom poluvremenu urodila je pogotkom, a bilo je to u 18. minuti. Glavninu posla odradio je Bruno Petković, koji je, dobivši loptu na vrhu 16-erca, predriblao nekoliko igrača gostiju i potom povratnom loptom uposlio Danija Olma, koji rutinirano pogađa za 1-0.

Osječani su imali dvije obećavajuće situacije. U 27. minuti Pilj je opalio iz daljine, vratar Dinama Livaković nespretno je intervenirao, ali lopta odlazi u korner. A nakon kornera prigodu je imao Boban, ali je loše pucao.
U nastavku prvu ozbiljnu situaciju vidjeli smo u 76. minuti. Dinamov napadač Oršić izveo je slobodni udarac sa 30 metara, lopta je išla pod gredu, ali vratar Malenica izbija ju u korner. Potom je u 78. minuti prigodu imao Olmo, ali je njegov udarac sa deset metara iskosa bio je neprecizan.

Dinamo je riješio pitanje pobjednika u 90. minuti iz kontranapada. "Modri" su ispucali lotu prema protivničkoj polovici, ali Žaper Kleinheisler loše reagiraju, pa se Kadzior sam sjurio prema golu gostiju, njegov udarac obranio je Malenica, ali odbijenu loptu Ivan Šunjić posprema u mrežu za konačnih 2-0.

Drugi polufinalni par čine Inter i Rijeka, koji se sastaju u srijedu u Zaprešiću (18 sati), a finale je na rasporedu 22. svibnja u Puli.

DINAMO: Livaković, Stojanović, Theophile, Dilaver, Rrahmani, Ademi, Šunjić, Hajrović (Kadzior 60), Olmo, Oršić (Gojak 90+1), Petković (Andrić 90+3).

OSIJEK: Malenica, Škorić, Guti, Lončar, Grgić (Šorša 46), Kleinheisler, Pilj (Bočkaj 67), Žaper, Boban (Ejupi 77), Marić, Alves Pereira.

STRIJELCI: 1-0 Olmo (18), 2-0 Šunjić (90).

SUDAC: Ivan Bebek

STADION: Maksimir

GLEDATELJA: 3.500

Trener Dinama Nenad Bjelica pobjedu protiv Osijeka posvetio je pokojnom ocu, prvo je čestitao igračima svoje momčadi, a zatim i pohvalio goste.

- Čestitam igračima na ulasku u finale Kupa, vjerujem da smo zasluženo dobili. U Osijeku smo imali dobrog suparnika, malo su nas i iznenadili taktičkom postavkom. U drugom dijelu smo bili stabilniji, nismo im dozvoljavali kontre, već im dali posjed i čekali šansu. Iz jedne takve smo na kraju zabili drugi gol. Zasluženo smo u finalu, rekao je Bjelica.

Trener Osijeka Dino Skender Dinamu je čestitao na pobjedi i plasmanu u finale Kupa Hrvatske, a isto je učinio i svojim igračima za prikazano u Maksimiru.

- Bili smo dobri, ali od dojma se ne živi. No, za ono što nas čeka dalje sam zadovoljan. Dečki su bili hrabri, nisu se predavali, ovo mi je lijep pokazatelj za dalje, rekao je Skender na konferenciji za novinare.