Čilić i Dodig doveli Hrvatsku u vodstvo

Čilić i Dodig doveli Hrvatsku u vodstvo Čilić i Dodig doveli Hrvatsku u vodstvo
screenshot HRT screenshot HRT

screenshot HRT

Marin Čilić i Ivan Dodig perokrenuli su meč! Nakon izgubljena prva dva seta, hrvatski su tenisači pobijedili Kanađane Vaseka Pospisila i Daniela Nestora s 3:2 (2:6, 3:6, 6:4, 7:5, 6:2). Hrvatska tako u 1. kolu Svjetske skupine Davis Cupa vodi s 2:1.

Hrvatski izbornik Željko Krajan iskoristio je mogućnost izmjene nominiranog Franka Škugora trećim igračem svijeta Marinom Čilićem. Finalist Australian Opena bio je na poštedi prvoga dana, no kako su on i Dodig najjača hrvatska kombinacija u paru, a zaostatak 1:2 uoči trećeg dana bio bi jako neugodan, realno je bilo očekivati kako će Čilić danas zaigrati.
17:30 Tri meč lopte za Ivana Dodiga!
17:26 Ponovno Čilić i Dodig uzimaju Kanađanima servis - 5:2 je u petom setu! Korak su do pobjede.
17:18 Break za hrvatske tenisače u odlučujućem petom setu! 3:2 je u gemovima, servira Čilić.
16:47 Izjednačenje! 2:2 u setovima.
16:51 Hrvatski tenisači uzimaju gem na Pospisilov servis! 6:5 za Čilića i Dodiga i prilika za peti - odlučujući set!
16:25 Čilić i Dodig nisu iskoristili ni drugu break šansu u trećem gemu četvrtog seta. Kanađani su uzeli gem na svom servisu. Trenutačni rezultat je 1:2.
16:08 As Ivana Dodiga za prvi set hrvatske reprezentacije! Još uvijek su u igri za ovaj meč! Hrvatska - Kanada 1:2.
16:04 Četiri uzastopna gema za Čilića i Dodiga - uzeli su drugi break! 5:4 je za hrvatske tenisače u trećem setu!
16:00 4:4. Publika je sve glasnija.
15:56 Napokon! Prvi break naše reprezentacije, nakon sat i 40 minuta igre! U trećem setu 3:4 je u gemovima.
15:50 45-godišnji Nestor briljira. Bez većih problema uzeli su i četvrti gem u trećem setu. (2:4)
15:44 Teška situacija za Hrvatsku. Kanađani su ponovno oduzeli gem na servis naših igrača. U trećem setu vode 1:3.
15:22 Nestor i Pospisil odnijeli su i drugi set. 0:2 (6:2, 6:3). Teško će se biti vratiti u meč jer Kanađani igraju kao puno uigraniji par.
15:21 Kanađani na Čilićev servis imaju set loptu.
15:11 Servisom 220 km/h Pospisil je doveo rezultat u drugom setu na 2:4.
15:06 Čilić je servirao za gem koji su uzeli hrvatski reprezentativci i tako smanjili prednost Kanađana na 2:3.
15:04 Očekivano, Kanađani su uzeli i gem na svom servisu i vode u drugom setu 1:3. Dodig i Čilić nikako da pronađu ritam koji bi ih vratio u igru.
15:00 I u drugom setu Nestor i Pospisil uspjevaju uloviti svaku grešku hrvatskih tenisača. Uzeli su prvi break i rezultat je sada 1:2 u gemovima.
14:47 Kanađani su iskoristili nešto lošiji ulaz u susret hrvatskoga dvojca i uzimaju prvi set (6:2). Naši su tenisači izgubili 2 servisa, svaki po jedan.
14:40 Iako Pospisil i Nestor imaju dva breaka prednosti, u sedmom gemu Čilić se razigrao i uzeo nekoliko lijepih poena.
14:35 Čilić i Dodig nisu dobro krenuli u susret - za manje od pola sata izgubili su dva gema tako da Kanađani vode s 4-1 u prvom setu.