Hrvatska uz puno muke dobila Wales Hrvatska uz puno muke dobila Wales
Goran Stanzl  PIXSELL Goran Stanzl  PIXSELL
Davor Javorović  PIXSELL Davor Javorović  PIXSELL

foto Radio Osijek

Hrvatska nogometna reprezentacija je u Osijeku je u 3. kolu u skupine E kvalifikacija za EURO 2020. protiv Walesa slavila sa 2:1 (1:0), u utakmici koja odigrana u Gradskom vrtu po velikoj vrućini pred više od 17.000 gledatelja.

Ponovno se potvrdilo da je Osijek sretan za hrvatsku reprezentaciju. Bila je ovo 12. utakmica u Osijeku, a Hrvatska je ostvarila deset pobjeda i dva remija. Također, treći put je u Osijeku svladan Wales. Hrvatska je povela u 17. minuti iz polukontre nakon što su gosti izgubili loptu u svojoj polovici. Perišić se sjurio s lijevog boka, oštro je po zemlji ubacio u peterac prema Kramariću, a lopta je pogodila braniča Lawrencea, koji ju je poslao u vlastitu mrežu.

img_20190608_145631.jpg U 48. minuti Hrvatska vodi sa 2:0. Modrić je izborio ničiju loptu, ona se odbila do Perišića, koji sa deset metara trese mrežu Velšana. Gosti u 77. minuti ipak dolaze do pogotka. Brooks, koji je ušao u igru u 65. minuti, puca sa 18 metara, lopta je okrznula Vidinu glavu i prevarila je vratara Livakovića. U završnici utakmice još nekoliko izglednih situacija na obje strane. U 87. minuti Kramarić nije iskoristio dobar ubačaj Modrića. Minutu kasnije prilika za goste, ali Wilson loše puca glavom.

Dalić: Bilo je teško gledati, a kamoli igrati
"Naš plan je bio osvojiti tri boda, to smo i uspjeli, ali je bilo vrlo teško, teško i za gledati, a kamoli za igrati", rekao je nakon pobjede nad Walesom (2-1) izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Zlatko Dalić. Svaka čast momcima na trudu i hvala svim ovim navijačima u Osijeku, koji su stvarno bili odlični. Ne želim sada puno pričati zašto je bilo tako teško i zašto se nakon primljenog gola u moju momčad uvukla panika i nervoza. Zadnjih 15 minuta utakmica je bila izvan kontrole, Velšani su mogli izjednačiti, ali i mi smo mogli postići barem još dva gola. Nismo to uspjeli i zato smo se mučili. Ponavljam, najvažnija je ipak pobjeda", rekao je Dalić.

Modrić: Kad nam je bilo teško, navijači su nas vukli naprijed
"Jako važna pobjeda. Rekao sam da nemamo prava više na pogrešku u grupi jer će svaka utakmica biti teška. Mislim da smo odigrali dobru utakmicu, stvorili puno šansi. Kad nam je bilo teško ovaj ambijent bio je nevjerojatan i vukao nas je naprijed. Možemo biti sretni i zadovoljni. Dobro je da smo danas pobijedili i vratili se na pravi, pobjednički put. Treba još odraditi prijateljsku utakmicu s Tunisom i onda se dobro odmoriti i pripremiti za ono što nas čeka drugu sezonu", rekao je kapetan Vatrenih Luka Modrić.

HRVATSKA: Livaković, Barišić, Lovren, Vida, Jedvaj, Brozović, Kovačić (Badelj 76), Modrić (Škorić 90+3), Perišić, Brekalo (Pašalić 67), Kramarić.

WALES: Hennessey, Davies, Lawrence, Mepham, Roberts, Allen, Smith (Brooks 65), Wilson, Daniel James (Matondo 80), Vaulks (Ampadu 66), Bale.

STRIJELCI: 1:0 Lawrence (17-ag), 2:0 Perišić (48), 2:1 Brooks (77).

SUDAC: István Kovács (Rum)

STADION: Gradski vrt

GLEDATELJA: 17.000