Najsportaš 2018. godine Robert Seligman, sportašica Donna Vekić

Najsportaš 2018. godine Robert Seligman, sportašica Donna Vekić Najsportaš 2018. godine Robert Seligman, sportašica Donna Vekić
Radio Osijek / KI Radio Osijek / KI
Radio Osijek / KI Radio Osijek / KI
Radio Osijek / KI Radio Osijek / KI
Radio Osijek / KI Radio Osijek / KI
Radio Osijek / KI Radio Osijek / KI
Radio Osijek / KI Radio Osijek / KI
Radio Osijek / KI Radio Osijek / KI
Radio Osijek / KI Radio Osijek / KI
Radio Osijek / KI Radio Osijek / KI
Radio Osijek / KI Radio Osijek / KI
Radio Osijek / KI Radio Osijek / KI
Radio Osijek / KI Radio Osijek / KI
Radio Osijek / KI Radio Osijek / KI
Radio Osijek / KI Radio Osijek / KI
Radio Osijek / KI Radio Osijek / KI
Radio Osijek / KI Radio Osijek / KI
Radio Osijek / KI Radio Osijek / KI
Radio Osijek / KI Radio Osijek / KI
Radio Osijek / KI Radio Osijek / KI
Radio Osijek / KI Radio Osijek / KI

Radio Osijek / KI

Robert Seligman, član GD Osijek-Žito, osmi je put proglašen najsportašem Osijeka i Osječko-baranjske županije, dok je Donna Vekić šesti put proglašena najsportašicom. Najuspješnjiji trener je Vladimir Mađarević, najuspješniji kolektiv grada Osijeka NK Osijek, a Osječko-baranjske županije RK Nexe.

Izbor najsportaša Grada Osijeka i Osječko - baranjske županije održan je u osječkom Hrvatskom narodnom kazalištu 61. put, a Robert Seligman, član GD Osijek-Žito, osmi je put proglašen najsportašem Osijeka i Osječko-baranjske županije. Time se izjednačio po broju titula s legendarnim Matijom Ljubekom, a kako je istaknuo sam Seligman, trenutačno je u zenitu svoje karijere. S obzirom na to od Seligmana možemo očekivati još puno značajnih uspjeha, a jedina neostvarena želja mu je nastup na Olimpijskim igrama. One koje se održavaju 2020. godine u Tokyu pokušat će izbotiti plasmanom u finale ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva.

U konkurenciji sportašica, najboljom za 2018. godinu proglašena je Donna Vekić kojoj je to šeso priznanje Grada Osijeka i Osječko-baranjske županije. Najuspješnjiji trener je Vladimir Mađarević, najuspješniji kolektiv grada Osijeka NK Osijek, a Osječko-baranjske županije RK Nexe.

NAJUSPJEŠNIJI SPORTAŠ GRADA OSIJEKA I OSJEČKO-BARANJSKE ŽUPANIJE

Robert SELIGMAN - Gimnastičko društvo Osijek-Žito (konj s hvataljkama)
2. mjesto - Europsko prvenstvo
2. mjesto - Mediteranske igre
5. mjesto - ukupan poredak Svjetskog kupa za ciklus 2016.-2018.
7. mjesto - ukupan poredak Challenge kupa za 2018.
44. mjesto - Svjetsko prvenstvo
1. mjesto - PH

NAJUSPJEŠNIJA SPORTAŠICA GRADA OSIJEKA I OSJEČKO-BARANJSKE ŽUPANIJE
 
Donna VEKIĆ - Teniski klub Osijek
finale - WTA turnir Washington
polufinale - WTA turnir Tokio, Nottingham
34. mjesto (plasman karijere) - WTA svjetska rang-lista
nastup na sva četiri Grand Slam turnira (osmina finala Wimbledona)

NAJUSPJEŠNIJI SPORTSKI KOLEKTIV GRADA OSIJEKA
 
NOGOMETNI KLUB OSIJEK
4. mjesto - 1. HL u sezoni 2017/18.
polufinale Kupa Hrvatske 2018/19. (nastavak na proljeće)
prolazak jednog kola u kvalifikacijama za Europsku ligu
2. mjesto u jesenskoj polusezoni 2018/19.
Juniori osvajači Kupa Hrvatske, kadeti finalisti

NAJUSPJEŠNIJI SPORTSKI KOLEKTIV OSJEČKO-BARANJSKE ŽUPANIJE

RUKOMETNI KLUB NEXE, NAŠICE
2. mjesto - Premijer liga i Kup Hrvatske 2017/18.
četvrtfinale - Kup EHF-a 2017/18.
trenutačno 3. mjesto - SEHA liga (2018/19.)
5 državnih reprezentativaca (3 hrvatska)

NAJUSPJEŠNIJI TRENER (ZŠUGO)

Vladimir MAĐAREVIĆ - Gimnastičko društvo Osijek-Žito
trener viceprvaka Europe R. Seligmana
glavni trener kluba koji je donio 3 zlatne medalje s pojedinačnih PH za seniore i juniore

NAJUSPJEŠNIJI SPORTAŠ - OSOBA S POSEBNIM POTREBAMA (ZŠUGO)

Darko SARAPA - Športska udruga slijepih Svjetlost
1. mjesto (momčadski) - Europsko prvenstvo u kuglanju za slijepe i slabovidne osobe
4. mjesto (pojedinačno) - EP u kuglanju (b2)
1. mjesto (pojedinačno) - PH u kuglanju (b2)
3. mjesto (momčadski) - član Svjetlosti u 1. HKL

NAJUSPJEŠNIJI SPORTSKI KOLEKTIV OSOBA S POSEBNIM POTREBAMA (ZŠUGO)

ŠPORTSKI INVALIDSKI ODBOJKAŠKI KLUB HVIDR-a OSIJEK
2. mjesto - Hrvatska liga sjedeće odbojke u sezoni 2017./18.
3. mjesto - Kup Hrvatske
jedan reprezentativac Hrvatske na Svjetskom prvenstvu (13. mjesto)

TROFEJ „KUNA“ (ZŠUGO)

Dino ADAMOVIĆ - Karate klub Esseker
1. mjesto - PH za kadete/juniore u kata-timu
2. mjesto - PH za juniore u katama
sudionik EP za kadete/juniore u kata-timu

Klara BOŽIČEVIĆ - Plivački klub Osijek Žito
3. mjesto - PH za juniorke (50m leđno, veliki bazen)
3. mjesto - „Miting Mladosti“ (50m leđno, mali bazen) za seniorke (1. mjesto za juniorke)

Ivana GRANOŠA - Triatlon klub Tri-tim
1. mjesto - PH za juniorke u disciplini sprint
2. mjesto - ekipno PH za seniorke u disciplini supersprint
3. mjesto - PH za seniorke u disciplini sprint
1. mjesto - Prvenstvo Balkana za seniorke u disciplini štafetni triatlon
3. mjesto - Prvenstvo Balkana za juniorke u disciplini sprint
9. mjesto - rang lista za juniorke Europske triatlon federacije

Josip JELENIĆ - Boćarski klub Sv. Luka
2. mjesto na PH (pojedinac - klasično) za juniore

Stella LOVAKOVIĆ - Judo klub Mladost
1. mjesto - PH za kadetkinje (+70 kg)
3. mjesto - PH za ml. kadetkinje (+70 kg)
7x1., 4x2. mjesto - međunarodni turniri za kadetkinje i ml. kadetkinje

Ivan PARAVAC - Atletski klub Slavonija-Žito - skok s motkom
1. mjesto - PH za juniore
2. mjesto - PH za ml. juniore u dvorani
3. mjesto - PH za juniore u dvorani
2. mjesto - Prvenstvo Balkana za juniore
26. mjesto - EP za ml. juniore

POSEBNA PRIZNANJA (ZŠUGO)

NOGOMETNI KLUB METALAC - za 70 godina djelovanja
STOLNOTENISKI KLUB VODOVOD-OSIJEK - za 70 godina djelovanja

PRIZNANJE ZA IZNIMAN DOPRINOS U PROMOCIJI I RAZVOJU SPORTA NA PODRUČJU GRADA OSIJEKA (u ime ŠZOBŽ)
Branimir STEINER (veslanje)
52 godine u veslanju, 45 godina uspješnog trenerskog rada

PRIZNANJA „GLASA SLAVONIJE“:

„UZOR-TROFEJ MATIJA LJUBEK“

Milan ĐURIČIĆ (nogomet)
- 43 godine zapaženog trenerskog rada
- 5 puta trener prve momčadi NK Osijek (najviše od svih trenera) - 1979/80., 1983. - 1985., 1987., 1997. - 1999. (sezona osvajanja Kupa Hrvatske), 2002.
- ponajbolji nogometni stručnjak u istočnoj Hrvatskoj za rad s mlađim dobnim kategorijama
- u karijeri radio u 22 kluba iz osam različitih država u kojima je vodio bar jednog prvoligaša (austrijski „Pasching“, „Vorwärts Steyr“, „Sturm“ (Graz) i DSV „Leoben“, slovenski „Maribor“, „Rudar“ (Velenje), „Celje“, „Drava“ (Ptuj) i „Krško“, slovački „DAC 1904 Dunajska Streda“, islandski „Thor Akoreyri“, malezijski „Kelantan“…)
- dobitnik „Trofeja podmlatka Hrvatskog nogometnog saveza“ 2018. g. (za životno djelo)

NAGRADA „SOKOL“
Josip KUNA - Građansko streljačko društvo Osijek 1784
3. mjesto - Svjetsko prvenstvo (300m puška ležeći)
13. mjesto - Europski kup (300m puška ležeći)
3. mjesto - PH 50 m serijska MK puška ležeći

Ivan POSPIŠIL - Odbojkaški klub Čepin
- 30 godina trener jednog od najuspješnijih klubova u Hrvatskoj u radu s mlađim kategorijama
- osvojeno zlato i bronca na mlađekadetskim prvenstvima Hrvatske
- četiri naslova državnih prvakinja školskih sportskih društava Nazor i Desetica
- sedam djevojaka školovanih u klubu zaigralo za osječkog prvoligaša, a pet nastupalo u raznim državnim selekcijama
- trenutačno su četiri prvoligaške igračice ponikle u Čepinu, a dvije (A. Volmut i K. Pavičić) članice su državnog prvaka zagrebačke Mladosti i hrvatske reprezentacije - zapažena igračka karijera u osječkom Željezničaru, uz 20-ak nastupa za reprezentaciju SFRJ

POSEBNO PRIZNANJE ZA PROMICATELJA SPORTA OSJEČKO-BARANJSKE ŽUPANIJE
Domagoj VIDA (nogomet)
2. mjesto - Svjetsko prvenstvo

HRVATSKI OLIMPIJSKI ODBOR:
PRIZNANJE HOO-a GRADU OSIJEKU „ZA DUGOGODIŠNJI PREDANI RAD NA RAZVOJU I UNAPREĐENJU HRVATSKOG ŠPORTA“