NK Osijek osvojio bod na Poljudu

foto Ivo Čagalj / PIXSELL

U susretu 28. kola HNL-a Hajduk i Osijek odigrali su na Poljudu bez golova, 0:0. Osječani su uoči susreta najavljivali kako u Split odlaze kako bi očuvali bodovnu prednost ispred Hajduka što im je i uspjelo.

Zbog kazne splitskom klubu zatvorena je bila sjeverna tribina, pa je Torcida velik dio utakmice posvetila skandiranju protiv Hrvatskog nogometnog saveza. Usprkos prilično lošem vremenu, dvoboj je pratilo 10-ak tisuća gledatelja, no nisu previše vidjeli osim bespoštedne borbenosti i rastrgane, nervozne predstave obje momčadi. Hajduk je bio nešto bolji, posebno u prvom poluvremenu, kad je u 43. minuti Palaversa s 15-ak metara pucao malo pred gola, no u utakmici bez previše prigoda morao se domaćin na kraju zadovoljiti bodom.

Nakon 28 kola Osijek je tako treći s 47 bodova, a Hajduk peti s 44 boda, koliko ima i četvrta Lokomotiva. 28. kolo sutra će zaključiti Slaven Belupo i Istra, a u sljedećem kolu Osječani u Gradskom vrtu već u petak dočekuju ekipu Rudeša.