Noć kazališta u HNK-u "Pod zvijezdom terpsihore"

Noć kazališta u HNK-u "Pod zvijezdom terpsihore"

Hrvatsko narodno kazališe u Osijeku i ove godine sudjeluje u europskom projektu Noći kazališta koja će se održati 16. studenoga u znaku plesa u svim njegovim oblicima. U suradnji s Plesnom mrežom Hrvatske pripremili su program "Pod zvijezdom terpsihore" - od 17 sati do ponoći kazalište živi za ples.

Posjetitelje očekuju plesne radionice, okrugli stol, film, predstava Kabaret noćni ples...
Svečani foyer
1. 17:00 Okrugli stol (Plesna mreža hrvatske, projekt razvoj publike, moderatorica Maja Đurinović) - „NEKOLIKO VAŽNIH STVARI O PLESNOJ UMJETNOSTI O KOJIMA BI VALJALO RAZGOVARATI“ - trajanje max. 80 minuta
2. 23:00 – 24:00 Kabaret „Noćni ples“
- A. Pintarić, i K. Križanec - CHEEK TO CHEEK
- „POTROŠAČKI KOD“ - Grgur Grgić i Dominik Karaula (Mentorica Maja Đurinović /AUK)
- S. Toth - DANCING QUEEN
- KANON - Irin Šime Rabar, Toni Leaković, Mihael Elijaš, Jura Ruža, Matilda Fatur, Andrija Krištof, Ana Cmrečnjak, Marijin Kuzmičić, Silvio Švast (Mentorica Maja Đurinović /AUK)
- Mitja Obed - FLAMENCO 
- Jana Pogrmilović - I COULD HAVE DANCED ALL NIGHT
- I. Medić i I. Valeri - CHICAGO OPENING
- Vanja Dušić, Laura Velaco - SALSA
- S. Toth – WHAT A FEELING
- Kabaret plesni mozaik (Selma Mehić , Martina Terzić, Nikola Livančić i svi koji žele sudjelovati)

Pozornica
1. 18:00 - plesni film The Rain (Sweden, 2007.)
Redatelj Pontus Lidberg - trajanje 25 minuta
2. 18:35 – 20:45 plesna mreža Hrvatske/projekt razvoj publike i osječka plesna scena „Grad živi ples – plesne minijature“ 
• 18:35 plesni studio Shine (Martina Terzić) „Plug and play“ - trajanje 15 minuta
• 18:50 glazbena škola F. Kuhača, Odjel za suvremeni ples ( voditeljice Martina Terzić i Nikola Livančić) „Resonance“ - trajanje 30 minuta
• 19:20 (Selma Mehić AUK /mentorica Maja Đurinović) „Duh plesa nema boje“ - trajanje 13 minuta
• 19:35 ŠPU Fenix , „Mala“ ( bachata) – trajanje 3 minute
• 19:40 „OBLIVION“ -  studenti 1. godine MA studija neverbalnog teatra Martina Terzić, Nikolina Odobašić, Bojan Ban i Filip Sever i komorni orkestar glazbene škole J. Runjanin iz Vinkovaca pod vodstvom prof. Blanka Brlić - trajanje 5 minuta
• 19:45 Plesni klub Bolero – salsa, bachata, disco fox - trajanje 10 minuta
• 19:55 ŠPU Feniks - „Tennessee Waltz „ (engleski valcer) - trajanje 3 minute
• 20:00 KUD Željezničar, folklor - trajanje 15 minuta
• 20:15 plesna skupina HNK u Osijeku „Fortuna“ (autor i koreograf Vuk Ognjenović) - trajanje 12 minuta
• 20:30 ŠPU Feniks „Za dobra stara vremena“ (Lindy-hop) - trajanje 3 minute
• 20:35 Mađarsko kulturno društvo Népkör - folklor - trajanje 10 minuta
3. 21:00 „ESC ROOM“ (Plesna mreža Hrvatske/ Zagrebački plesni ansambl ) - trajanje 60 minuta
4. 22:20 – 23:00 PLESNE RADIONICE 
- 20:20 – 20:40 ŠPU Feniks - SALSA - trajanje 20 minuta
- 20:40 – 23:00 Plesni klub Bolero - BACHATA - trajanje 20 minuta

Zelena dvorana
1. 21:00 – 22:40 Plesne radionice
• 21:00 – 21.20 radionica HKUD Željezničar
• 21:20 – 21.40 Mađarsko kulturno društvo Népkör
• 21:40 – 22.00 radionica SHINE 1 - Musical jazz theatre
• 22:00 – 22.20 radionica SHINE 2 - Street dance
• 22:20 – 22.40 radionica SHINE 2 - Street dance
• 22:20 – 22.40 radionica SHINE 3 - Dance hall

Soba zbora
1. 22:00 – 22:20 RADIONICA FLAMENCO Mitja Obed
2. 22:30 PROGRAM ODISEJA - Filip Sever i Bojan Ban (AUK mentorica Maja Đurinović)

Dvorana 22
1. 18:00 – 18:30 RADIONICA BALET-klasični balet
2. 18:30 – 18:35 PROGRAM SOLO ZA DVOJE Laura Kolesarić (KUC Virovitica)
3. 22:10 – 22:30 RADIONICA SUVREMENOG PLESA (Martina Terzić, Nikoola Livančić)

Ulazni foyer
1. 18:15 – 18:30 Plesni klub BOLERO
2. 20:50 KLUPICA - Irin Šime Rabar, Toni Leaković, Mihael Elijaš, Jura Ruža, Matilda Fatur, Andrija Krištof, Ana Cmrečnjak, Marijin Kuzmičić, Silvio Švast (AUK mentorica Maja Đurinović)

Prolaz kazališta/Županijska
1. 18:00 – 18:15 ŠPU Feniks

Kazališna kavana
1. 22:50 - RELJEF - Irin Šime Rabar, Toni Leaković, Mihael Elijaš, Jura Ruža, Matilda Fatur, Andrija Krištof, Ana Cmrečnjak, Marijin Kuzmičić, Silvio Švast (AUK mentorica Maja Đurinović)