Nogometašice Osijeka osvojile naslov jesenskih prvakinja

Nogometašice Osijeka osvojile naslov jesenskih prvakinja Nogometašice Osijeka osvojile naslov jesenskih prvakinja
foto facebook ŽNK Osijek foto facebook ŽNK Osijek

foto facebook ŽNK Osijek

Pobjeda u zadnjoj utakmici jesenskog dijela prvenstva protiv najvećih konkurentica za naslov, ekipe Splita, donijela je "zečicama" prvo mjesto i titulu jesenskih prvakinja Hrvatske .

78982784_1406509069515519_8501697164668305408_o.jpg Nakon što su prekinule niz ŽNK Osijeka i prošle sezone osvojile titulu prvakinja (pa i jesenskih) ekipa Splita izgubila je u utakmici na Mačkamami u nedjelju rezultatom 1:0 pogokom Monike Conjar. Time je titula jesenskih prvakinja vraćena u Osijek, a "zečice" su zadržale maksimalni učinak u Prvoj ligi.

Podsjetimo, Splićanke su u prošloj sezoni bile bolje od Osječanki prekinuvši niz od 12 titula prvaka Hrvatske, od ukupno 22, koliko je do sada završilo u rukama Osječanki. Ove sezone sustav natjecanja je doživio promjene, tako da je nedjeljni susret ŽNK Osijeka i ŽNK Splita bio prvi od ukupno četiri. Razlog je što se ove sezone u Prvoj hvatskoj nogometnoj ligi za žene natječe 8 ekipa, tako da će se nakon dva kruga utakmica, liga će podijeliti u skupine za prvaka i za ostanak.