Osijek nadigrao Rudeš, Marić najbolji strijelac

Osijek nadigrao Rudeš, Marić najbolji strijelac Osijek nadigrao Rudeš, Marić najbolji strijelac
foto Krunoslav Inhof / HRT foto Krunoslav Inhof / HRT

foto Davor JAvorović / PIXSELL

Utakmicom Osijeka i Rudeša u petak je u Gradskome vrtu započelo 29. kolo Prve hrvatske nogometne lige, a domaćini su pobijedili 2:0. Bila je to prva domaća utakmica Osječana s novim trenerom Skenderom na čelu, s kojim je u posljednjih 7 dana iz 3 utakmice, od čega 2 gostujuće, osvojeno 7 bodova.

U prvoj utakmici 29. kola Prve HNL Osijek je kao domaćin svladao Rudeš sa 2-0. Pobjednik je bio odlučen već u prvih 45. minuta kada su Osječani ostvarili kapitalnu prednost, prvoj je Mađar Kleinheisler u 11. minuti okrunio protunapad svoje momčadi, da bi se najbolji strijelac lige Marić u 42. minuti odlično snašao u gostujućem kaznenom prostoru za konačnih 2-0. Marić sada ima 14 pogotka ove sezone, jedan više od Komnena Andrića. Marić je imao prigodu upisati se u strijelce i u 82. minuti kada je promašio jedanaesterac.

img_20190411_120211.jpg Nakon utakmice trener Osječana Dino Skender bio je zadovoljan posebice zbog toga što su u 7 dana iz 3 utakmice, od čega 2 gostujuće, osvojili 7 bodova: "U vrlo kratkom vremenu puno utakmica, tako da smo se energetski i psihološki dosta potrošili, ali definitivno mogu biti zadovoljan i čestitati dečkima na svemu što smo napravili u protekla dva tjedna. Nije nam bilo nimalo lako, oni to najbolje znaju i čestitam im na tome. Čestitam i Kohorti koja nas je bodrila od prve do zadnje minute. Nije lako po ovoj kiši doći iz udobnosti doma i navijati 90 minuta i svaka čast na tome. Nadam se da svi skupa krećemo u jednu novu lijepu priču."

Treći Osijek sada ima 50 bodova, tri manje uz utakmicu više od druge Rijeke, a šest više od četvrte Lokomotive i petog Hajduka. Rudeš je posljednji sa 10 bodova, osam manje od pretposljednje Istre 1961. Na vrhu je Dinamo sa 73 boda.

U subotu od 16 sati i 30 minuta igraju Istra 1961 - Dinamo, a od 19 sati, Rijeka - Inter. U nedjelju se igraju preostale dvije utakmice, a sastaju se Gorica - Slaven Belupo, te Lokomotiva - Hajduk