Osijek remizirao u Poljskoj

Osijek   remizirao   u Poljskoj

Nogometaši Osijeka u prvoj su utakmici 2. pretkola Konferencijske lige na gostovanju kod Pogońa u Szczecinu igrali 0-0. Uzvrat je za tjedan dana na stadionu Gradski vrt .

Bila je to utakmica bez puno prilika, Osijek nije imao nijedan udarac u okvir gola, a domaćini pet. Ipak, to nisu bile izrazite prilike i remi bez golova najrealniji je ishod utakmice.

Nekoliko udaraca mogli su vidjeti gledatelji u prvom dijelu, dok je najbolju šansu u drugom dijelu imao Kowalczyk u 79. minuti, no obranio je to sigurni Ivušić.

Ukupni pobjednik dvoboja Osijek - Pogoń u 3. pretkolu igrat će protiv boljeg iz dvoboja bugarskog CSKA iz Sofije i latvijske Liepaje.
"Nadamo se da ćemo na našem stadionu pred našim navijačima uspjeti pobijediti Pogoń i plasirati se u iduće kolo. Bilo je lijepo igrati pred navijačima, nakon dugog perioda bez publike na stadionu osjećaj je lijep. Čestitam domaćinu na korektnoj igri i navijačima na sjajnoj atmosferi, nadam se da ćemo im na isti način uzvratiti u Osijeku", izjavio je nakon tog "prvog poluvremena u Poljskoj trener Osječana Nenad Bjelica. Bio je svjestan što nije valjalo, zamjenama u nastavku uspio je pokrenuti svoju momčad: "Grč je dobra riječ. Naši plemeniti igrači poput Bohara, Miereza ili Kleinheislera nisu došli do izražaja kako smo mi željeli, naravno da nisam bio zadovoljan u poluvremenu kako smo igrali. Možda je jedan od razloga i što smo promijenili sustav za današnju utakmicu pa nije bilo dovoljno vremena za uigravanje. U nastavku smo bili bolji, stabilni u sredini, imali posjed i stvorili neke izgledne situacije. Ulaskom nekolicine igrača podigli smo i agresivnost i kvalitetu igre", rekao je Bjelica i dodao: "Za prolaz treba pobjeda i nama i njima. Naravno da ćemo na našem travnjaku pokazati više, uvjeren sam da će nam u tome pomoći i naši navijači i da ćemo u Osijeku pokazati svoje pravo lice."