Osijek slavio u Velikoj Gorici i preskočio Lokomotivu

U susretu 17. kola Prve HNL Osijek je na gostovanju pobijedio Goricu 2:1. Gorica i Osijek odigrali su zanimljivu utakmicu, a na kraju su slavili gosti skočivši s tri nova boda na treće mjesto na ljestvici.

Domaćin je došao u vodstvo u 12. minuti. Lukasz Zwolinski je odlično asistirao Joeyja Suka koji je izašao ispred Marka Malenice i mirno pogodio mrežu gostiju. Izjednačio je Marko Marić iz kaznenog udarca u 40. minuti, a gosti su okrenuli rezultat u 74. minuti golom Alena GrgićaPetar Bočkaj je ubacio iz prekida, a loptu je na drugoj vratnicu sjajno zahvatio Grgić i smjestio je neobranjivo pod samu gredu.

Gorica je umalo izjednačila u 84. minuti, ali je Faruku Miya pogodio vratnicu. U posljednjim trenucima susreta domaćin je ostao s igračem manje nakon što je Mario Marina isključen zbog drugog žutog kartona.

Bila je to 200. utakmica u bijelo-plavom dresu za kapetana Osijeka Milu Škorića.

U ranije odigranom susretu Dinamo je rutinski stigao do bodova protiv Intera.

Dinamo vodi na ljestvici s 42 boda, Rijeka na drugom mjestu ima 33 boda, a Osijek je sada treći s 31 bodom, dok je Lokomotiva četvrta s 30 bodova. Gorica je ostala na petom mjestu s 26 bodova, tri više od Hajduka.

Kolo u ponedjeljak zatvaraju Rudeš i Slaven Belupo.