Osijek u drugom dijelu svladao Rudeš i plasirao se u četvrtfinale Kupa

Nogometaši Osijeka prvi su četvrtfinalisti Hrvatskog nogometnog kupa. U susretu osmine finala kao gosti svladali su trenutačno drugoplasirani sastav Druge HNL Rudeš sa 2-0 (0-0). Osijek su među posljednjih osam odveli Ivan Fiolić (55) i Ramon Mierez (71).

Nakon rezerviranijeg prvog poluvremena gosti su pojačali tempo u drugom dijelu i zasluženo stigli do pobjede, a trener Osječana Nenad Bjelica može biti zadovoljan jer je dugi golgeterski post prekinuo Argentinac Ramon Mierez.
Oba pogotka za Osječane stigla su nakon ubacivanja Ndockyta s desnog krila. U 55. minuti je na ubačaj Kongoanca pravovremeno utrčao Fiolić i glavom svladao vrlo dobrog domaćeg vratara Kralja, da bi u 71. minuti meta Ndockytovog ubačaja bio Mierez. Pokušaj glavom argentinskog napadača kralj je uspio odbiti, ali samo na nogu Miereza koji iz drugog pokušaja nije pogriješio.
U 83. minuti Rudeš je imao sjajnu priliku za smanjenje prednosti gostiju, Landry Kamga se našao ispred Marka Barešića, no on je sjajno obranio pokušaj.

"U ovoj fazi natjecanja ovo je svakako bio najteži protivnik. Igraju vrlo kvalitetan nogomet za jednog drugoligaša, a na svom terenu nisu imali nikakav pritisak, pa to može biti vrlo nezgodno. Mi smo od prve minute ušli u utakmicu ozbiljno i agresivno, nismo im ostavljali previše prostora. Doduše, imali smo u prvom poluvremenu malo problema u izgradnji naših napada, ali kada smo neke stvari promijenili u nastavku i stali malo bolje na terenu, igra je postala tečnija i brža, stigle su i gol šanse i rekao bih da smo zasluženo pobijedili. No, uvjerili smo se da Rudeš ima kvalitetu možda u nečemu i veću od pojedinih prvoligaša. Ne boje se nadigravati, skup su dobrih pojedinaca i dobro vođeni s klupe tako da su po meni najveći favorit za ulazak u Prvu ligu", izjavio je nakon utakmice trener Osječana Nenad Bjelica. Komentirao je i dvije lijepe asistencije za oba gola koje je odigrao Ndockyt. "Drago mi je da se i on vraća u formu. Imao je također dosta dugu stanku, praktički cijelo proljeće se vraćao i sada je dobio neke minute „na kapaljku“ jer su jednostavno neki igrači na toj poziciji u dobroj formi. Evo danas je odigrao vrlo dobro i pokazao da je igrač na kojega se može najozbiljnije računati", rekao je Bjelica.
Pred Bijelo-plavima je prvenstvena utakmica protiv Rijeke na Rujevici. "Idemo se regenerirati i odmah početi razmišljati o Rijeci. Nadam se da ćemo odigrati dobru utakmicu na Rujevici, biti konkurentni i dakako da ćemo pokušati osvojiti sva tri boda. Mierez? Iskrenuo je zglob, vidjet ćemo koliko je to ozbiljno. Sretni smo što je zabio gol, trebalo mu je malo više vremena, ali on uvijek radi za momčad", rekao je Nenad Bjelica.

U drugoj današnjoj utakmici Kupa  u četvrtfinale su se plasirali nogometaši Hajduka uvjerljivom 5-1 (2-1) gostujućom pobjedom protiv trećeligaša Belišća.

U utorak će još igrati Šibenik - Slaven Belupo, u srijedu su na programu dvoboji BSK - Dinamo, Gorica - Mladost Ždralovi, Rudar Labin - Istra 1961 i Varaždin - Lokomotiva, dok će Oriolik i Rijeka svoj susret igrati 13. studenoga.
Ždrijeb četvrtfinala održat će se u petak.