Osijek u gostima svladao Inter

U susretu 27. kola Prve HNL Osijek je kao gost u Zaprešiću svladao Inter sa 3:1 (1:1). Bila je to prva utakmica novoga trenera Osječana Dine Skendera. Već predstojećeg vikenda igra se 28. kolo u sklopu kojega NK Osijek u nedjelju gostuje na Poljudu protiv Hajduka.

Goste je u vodstvo na samom startu utakmice doveo Žaper, sredinom prvog poluvremena odličnim udarcem izvan kaznenog prostora poravnao je Postonjski, da bi Marić 10-ak minuta prije kraja utakmice iz slobodnog udarca sa samog ruba kaznenog prostora pogodio sam gornji desni kut domaćeg gola za novo vodstvo Osijeka. Pobjedu gostiju potvrdio je Pušić iz protunapada u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Strijelci: 0:1 Žaper (4), 1:1 Postonjski (22), 1:2 Marić (81), 1:3 Pušić (90+1). Na stadionu ŠRC Zaprešić pred 200 gledatelja sudio je Strukan iz Splita.

S ova tri boda treći Osijek je stigao do učinka od 46 bodova, dva više od četvrte Lokomotive, a tri više od petog Hajduka, dok mu druga Rijeka bježi sedam bodova. Inter je ostao osmi sa 24 boda, jednim manje od sedmog Slavena Belupa, a sedam više od devete Istre 1961 koja će u četvrtak gostovati kod Rudeša.