Osječani izgubili u Gorici 3:1

foto Marko Prpić / PIXSELL

U pretposljednjoj utakmici 2. kola Prve HNL nogometaši Gorice su kao domaćini svladali Osijek s 3:1 (1:0) i ostvarili prvu pobjedu u novoj sezoni. Goričani su imali 18 udaraca na utakmici, Osječani samo sedam, što zorno pokazuje koja je momčad pokazala više želje za pobjedom.

Dvostruki strijelac bio je senegalski napadač Cherif Ndiaye (35, 75), a jednom je mrežu pogodio Uganđanin Farouk Miya. Utješni pogodak za Osječane, koji su sredinom tjedna poraženi i u kvalifikacijama Europske lige u Sofiji, postigao je Mirko Marić u 90. minuti.

Gorica se sa četiri boda privremeno probila do trećeg mjesta, iza Dinama i Rijeke koji imaju maksimalnih šest bodova iz dva nastupa. Osijek je sa tri boda na šestom mjestu. Goričani su do prvog pogotka stigli u 35. minuti, kad je Cherif Ndiaye izborio priliku između dvojice prilično statičnih i sporih osječkih braniča, pojurio sam prema vrataru Ivušiću i preciznim udarcem pogodio njegov desni donji kut. Imali su domaći priliku nekoliko minuta poslije povećati vodstvo, ali je Ivušić obranio udarac Kristijana Lovrića sa 10-ak metara. Na drugi pogodak domaća momčad čekala je do 53. minuti. Tada se po desnoj strani probio Matija Dvorneković, ubacio u sredinu, gdje se najbolje snašao Farouk Miya i udvostručio prednost Gorice. Svaku neizvjesnost oko pobjednika ovog dvoboja otklonio je Ndiaye svojim drugim pogotkom u 75. minuti. Lovrić se probio po lijevoj strani, poslao prizemnu loptu na peterac, a na pravom mjestu bio je 23-godišnji Senegalac. Poraz Osijeka u 90. minuti uspio je ublažiti Mirko Marić u 90. minuti.

Utakmicu na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici sudio je Ivan Vučković iz Zagreba. Strijelci: 1-0 Cherif Ndiaye (35), 2-0 Farouk Miya (53), 3-0 Cherif Ndiaye (75), 3-1 Mirko Marić (90).