Pobjeda protiv Rijeke za prvo ovosezonsko slavlje

U prvom od dva derbija 4. kola HT Prve lige Osijek je na stadionu Gradski vrt pobijedio Rijeku s 3-0 ostvarivši prvu pobjedu ove sezone .

Bio je to debi Nenada Bjelice na klupi Osijeka i odmah pobjeda protiv jedne od najboljih momčadi u prvenstvu. Golove za Osijek zabili su Vedran Jugović (5), Petar Bočkaj (39) i Ramon Mierez (75).

Domaćin je poveo iz prve prilike na utakmici. Silva je ubacio na rub kaznenog prostora, gdje je Jugović primio loptu, prošao kroz dvojicu suparničkih braniča i mirno svladao lijepo svladao debitanta Ivana Nevistića.

Možda i ključni trenutak utakmice dogodio se u 38. minuti kada je Arsenić isključen zbog oštrog starta nad Erosom Grezdom. Sudac Marko Matoc je najprije pokazao žuti karton, ali je nakon VAR provjere utvrdio kako je to bio prekršaj za težu sankciju. Bočkaj je prekršaj 'pretvorio' u pogodak sjajno pogodivši s 25 metara gornji desni kut.

Dva gola zaostatka i igrač manje bili su preveliki zaostatak za Rijeku. U drugom dijelu domaćin je potvrdio pobjedu golom Miereza u svom debiju za Osijek nakon ubačaja Silve.

Osijek je tako ostvario prvi pobjedu sezone, a izdanje je bio zadovljan i trener Nenad Bjelica:

- Danas smo definitivno zaslužili pobjedu iako smo imali i boljih i lošijih faza. Prvo je poluvrijeme bilo sasvim dobro, a onda smo slabo krenuli u nastavak susreta, kao da smo ostali bez energije. Tko zna što nam je tada bilo u glavi, činjenica je da je Rijeka imala neke svoje lijepe prilike koje, srećom, nije iskoristila. Izmjenama smo se vratili u bolji ritam, podignuli razinu agresivnosti i priveli susret kraju, zaključio je Bjelica.

Iduća utakmica igra se već u četvrtak 17. rujna kada u Gradskom vrtu u sklopu 3. kola kvalifikacija Europske lige gostuje švicarski Basel.