Pobjedom Ćorića zaključena prekrasna tri dana za Davis Cup reprezentaciju

Pobjedom Ćorića zaključena prekrasna tri dana za Davis Cup reprezentaciju Pobjedom Ćorića zaključena prekrasna tri dana za Davis Cup reprezentaciju

Borna Ćorić je u nedjelju osvojio pobjednički bod za hrvatsku Davis Cup reprezentaciju svladavši u Gradskom vrtu 18-godišnjeg Denisa Shapovalova sa 6-4, 6-4, 6-4. Time je Hrvatska s 3-1 nadigrala Kanadu i plasirala se u četvrtfinale Davis Cupa, u kojem će početkom travnja ugostiti Kazahstan.

Borna Ćorić je u sva tri seta uzeo po jedan servis Kanađaninu, a što je meč dalje odmicao Borna je "uzimao" više poena na njegov servis. Nakon dva sata i dvije minute Ćorić je imao prvu meč-loptu, koja je ostala neiskorištena nakon promašenog forhenda. Drugu priliku Borna nije propustio: "Mogu reći da sam odigrao skoro pa savršen meč, bez greške. Sjećam se da sam promašio dva bekenda i možda još jedan u trećem setu. Mislim da sam servirao fantastično. Bio sam u zoni, zaboravio sam na sve, publika me digla i odigrao sam odličan meč. Bio sam opušten, već sam jučer osjetio da stvarno dobro udaram loptu. Fizički sam bio dobro, ništa me nije smetalo, što je važno za moj tenis. Ima sam odličnih mečeva u Davis Cupu, ali nisam se nikad osjećao tako nadmoćno", rekao je Borna Ćorić.

dsc_5358.jpg I izborniku Željku Krajanu je u nedjelju bilo daleko lakše sjediti na klupi, nego 24 sata ranije kad je proživljavao svaki poen dramatične igre parova: "Sav stres je ostavljen jučer na terenu i bilo ga je dovoljno za ovaj vikend. Borna je pridonio tome da ga nije bilo, svojom kvalitetom. Svi smo mogli vidjeti kako se osjećao na terenu. Odigrao je fantastičan meč od početka do kraja. Ne da ti nikakvu šansu protivniku na zemlji u tri seta na servisu je nevjerojatan podatak. To ti olakšava i igru na reternu, a i u trećem setu kad nije iskoristio tri break-lopte nema toliko panike. Jednostavno vjeruješ u sebe i čekaš svoju priliku. Odličan tenis i odlična Bornina pobjeda", zaključio je Krajan.

Hrvatska Davis Cup reprezentacija će u četvrtfinalu biti domaćin Kazahstanu, koji je u 1. kolu na domaćem terenu svladao oslabljenu Švicarsku sa 4-1, a naši će tenisači i u tom dvoboju biti izraziti favoriti te imati priliku izboriti polufinale u kojem bi ponovno bili domaćini pobjedniku četvrtfinalnog obračuna SAD - Belgija. Četvrtfinale Davis Cupa na rasporedu je od 6. do 8. travnja, a najizgledniji domaćin dvoboja Hrvatska - Kazahstan je Varaždin, gdje su hrvatski tenisači igrali jednom, u 1. kolu Svjetske skupine 2010. godine te tada pobijedili Ekvador sa 5-0.