Seligman, Benović i Tkalčec u finalu

Izvrstan start hrvatskih gimnastičara na 11. Svjetskom gimnastičarskom kupu koji je danas počeo u Osijeku – prvog dana kvalifikacija finale su izborili Tijana Tkalčec, Robert Seligman i Aurel Benović.

Tijana Tkalčec u preskoku je bila 4. s 13.300. U toj je disciplini danas nastupila i Ema Kajić, ali je s 12.650 osvojila tek 11. mjesto.
Robert Seligman je glatko osvojio finale u konju s hvataljkama – s 14.250 bodova nadmašio je ostale konkurente. U subotu ćemo u finalu gledati još jednog Osječanina - jedan od naših najmlađih reprezentativaca Aurel Benović bio je 4. s 14.100.
Sutra u borbu za finale kreću Ana Đerek i Christina Zwicker (parter i greda) te Tin Srbić na preči.
U subotu od 15,45 na rasporedu su finala na parteru, konju s hvataljkama i ručama za gimnastičare i preskoku i dvovisinskim ručama za žene, dok su u nedjelju finala na karikama, preči i preskoku za muškarce te parteru i gredi za žene.