Seligman osvojio zlato na Svjetskom kupu u Osijeku

Seligman osvojio zlato na Svjetskom kupu u Osijeku Seligman osvojio zlato na Svjetskom kupu u Osijeku
screenshot HRT screenshot HRT

Robert Seligman je nakon svog 11. nastupa na Svjetskom gimnastičkom kupu, te 4 srebra i jedne bronce, konačno došao i do zlata! Aurel Benović na parteru je bio 7., ali je sam ulazak u finale za tog mladog Osječanina veliki uspjeh. Danas je nastupila i Tijana Tkalčec - osvojila je peto mjesto.

seligman-sa-zlatom-naslovna.jpgSeligman je pobijedio s ocjenom 14.533, drugoplasirani Rus Nikolai Kuksenkov skupio je 14.300 bodova, a treće mjesto osvojio je Azerbajdžanac Ivan Tihonov.
"Upornost se isplatila", prva je reakcija Roberta Seligmana. "Ta upornost me krasila kroz cijelu karijeru. Ono što govorim i mladim gimnastičarima, usudite se sanjati jer snovi se ostvaruju. Meni se san ostvario - pobijedio sam u svom rodnom gradu i što reći nego da sam presretan. Bila je to jedna od boljih vježbi ove sezone. Pritisak je bio ogroman, ali radim na psihološkoj pripremi, Kuksenkov je bio drugi na OI-ju, i ostatak konkurencije je bio sjajan, ali ja sam odradio vrhunsku vježbu. Svjetsko prvenstvo je ključno natjecanje za mene i vjerujem da mogu otići na Olimpijske igre, rekao je Seligman nakon ceremonije dodjele medalja.
Aurel Benović dobio je ocjenu 13.767 u svom prvom finalu na nekom Svjetskom kupu.
To je na natjecanju pred domaćom publikom u Osijeku bilo dovoljno za 7. mjesto. Pobijedio je Izraelac Dolgopyat s ocjenom 15.300, srebro je pripalo Rusu Prokopevu (14.733), a broncu je osvojio Čileanac Gonzalez (14.367)
"Jako sam zadovoljan s obzirom da mi je ovo prvo finale u mojoj karijeri u Svjetskom kupu", izjavio je Aurel Benović. Zadovoljan je kako je odradio vježbu, bez prevelikih grešaka, jedino je, priznaje, u samoj sredini bila jedna greškica na japanskom stoju, koja ga je stajala plasmana, ali sve ostalo je, kaže, odrađeno na najvišoj razini.
Tijana Tkalčec je u finalu preskoka za svoja dva skoka zaslužila ocjenu 13.233 što je bilo dovoljno za 5. mjesto. Zlato je osvojila Slovenka Belak (13.750), srebro Ukrajinka Radivilova (13.667), a broncu druga Slovenka Kysselef (13.250).
U nedjelju će Tin Srbić na preči "loviti" svoju treću uzastopnu pobjedu u Gradskom vrtu, a nastupa i Ana Đerek (greda i parter).