U Koprivnici osvojena iznimno važna tri boda

U Koprivnici osvojena iznimno važna tri boda U Koprivnici osvojena iznimno važna tri boda

U utakmici 14. kola Prve Hrvatske nogometne lige u Koprivnici nogometaši Osijeka svladali su Slaven Belupo s 2-0 (0-0) i opet zasjeli na treće mjesto ljestvice. Golove su postigli Hajradinović u 59. i Pilj u 82. minuti.

Osijek je poveo u 59. minuti kada je nakon prodora i proigravanja Mirka Marića napadač gostiju Haris Hajradinović s desetak metara zakucao loptu pod gredu. U 82. minuti Osječani su potvrdili pobjedu lijepim pogotkom Marina Pilja iz slobodnog udaraca iskosa s dvadesetak metara.
Na prvenstvenoj ljestvici vodi Dinamo s 33 boda ispred Lokomotive (28), Osijek je treći s 27, a Slaven Belupo je sedmi s 13 bodova.
Trener Osječana Zoran Zekić na koferenciji za novinare nakon utakmice u nekoliko je navrata istaknuo značaj osvojenih bodova. Pohvalio je igrače, no one su se prvenstveno odnosile na drugih 45 minuta kada su bijelo-plavi postigli oba pogotka i odigrali puno bolje i konkretnije nego u prvom dijelu susreta. "Bila je tvrda utakmica, ne baš osobito lijepa za gledanje, ali to nisam ni očekivao s obzirom na sve izostanke i probleme koje imamo. Nismo bili u pravom ritmu u prvom poluvremenu, pa sam dečkima za vrijeme odmora ukazao na neke stvari koje nisu bile dobre. S druge strane, protivnički su igrači praktički svi stali iza lopte, nije to ni lako probiti. U drugom dijelu smo se stabilizirali, ubrzali pas-igru i postigli prekrasan gol iz baš lijepe akcije. Domaćin nas je uspio malo pritisnuti nakon toga jer smo se počeli nepotrebno uvlačiti pred šesnaesterac, ali nisu oni imali neke situacije koje bi za nas bile kritične. Sve je odlučeno sjajnim pogotkom Pilja i osvojili smo vrlo važne bodove", rekao je Zekić.
Trener Slaven Belupa Tomislav Ivković stigao je pred novinare prilično rezigniran jer je od svoje momčadi svakako očekivao više. "Nismo iskoristili nešto slabiji ulazak Osijeka u utakmicu, kada smo imali prostora i mogućnosti da budemo konkretniji. No, previše smo loptu vraćali unatrag, umjesto da budemo okomitiji i hrabriji. U drugom poluvremenu protivnik je postigao dva zaista lijepa pogotka, a mi nismo uspjeli učiniti ništa ozbiljnije", zaključio je Ivković.