Djeco i mladi, o sportu se radi Djeco i mladi, o sportu se radi
foto facebook Judo klub Osijek foto facebook Judo klub Osijek
foto facebook Judo klub Mladost foto facebook Judo klub Mladost

foto facebook Judo klub Osijek

Prošloga je vikenda u Splitu održano Prvenstvo Hrvatske u judu za mlađe seniore i seniorke i mlađe kadete i kadetkinje, a dva su se osječka kluba u grad na Dravi vratila s ukupno 4 medalje.

U Splitu u dvorani Gripe u subotu je održano prvenstvu Hrvatske za mlađe seniore i seniorke i mlađe kadete i kadetkinje na kojem je nastupilo je 327 natjecatelja iz 37 klubova.

Za Judo klub Osijek su nastupila 4 natjecatelja, koji su ukupno osvojili 2 medalje. Najuspješniji je bio Ivan Katić koji je u konkurenciji mlađih kadeta do 42 kg nakon tri odlično odrađene i dobivene borbe postao prvak Hrvatske. U konkurenciji mlađih kadetkinja Ana Nikšić je u kategoriji do 57 kg sa jednim porazom ostala bez plasmana, dok je Tisa Česko je u kategoriji do 63 kg imala borbu za treće mjesto koju je nažalost izgubila i zauzela peto mjesto. U konkurenciji mlađih seniorki Sara Matijević je u kategoriji do 52 kg nakon dvije pobjede i dva poraza zauzela treće mjesto.

Za Judo klub Mladost nastupilo je osmero natjecatelja, a osvojene su dvije bronce. Stella Lovaković je s 4 pobjede i 1 porazom osvojila broncu u konkurenciji mlađih kadetkinja preko 70 kg, a Timon Perić je s 3 pobjede i 1 porazom osvojio broncu u konkurenciji ml. seniora do 66 kg. Patrik Hanić plasirao se na 7. mj. u konkurenciji ml. kadeta do 50 kg a Nives Grčić ostvarila je plasman na 7. mj. u konkurenciji ml. seniorki do 57 kg. Nastupili su jos Iva Kuić (U16 do 57 kg), Andrija Kraljičak (U16 do 73 kg), Filip Mjertan i Matej Mlinarević (obojica U23 do 90 kg) koji nisu uspjeli ostvariti plasman.

Emisija "Djeco i mladi, o sportu se radi" traje 20-ak minuta, a goste nam uživo dolaze mladi sportaši i njihovi treneri koji nam donose priče o svojim uspjesima.....