Emisija 16.10.2019.

Djeco i mladi, o sportu se radi Djeco i mladi, o sportu se radi
foto facebook Judo klub Osijek foto facebook Judo klub Osijek

foto facebook Judo klub Mladost Osijelk

U Zagrebu je 12. listopada održano PH u judu za mlađe kadete/kinje (U16) i mlađe seniore/ke (U23), a osječki su klubovi osvojili 5 medalja. Osim o judu u emisiji ćemo govoriti i o vaterpolu te pozvati djevojčice u Školu vaterpola.

U Zagrebu je u subotu 12. listopada održano prvenstvo Hrvatske za mlađe kadete i kadetkinje (U16), te mlađe senioreke i seniore (U23) na kojemu su nastupila 234 natjecatelja iz 41 kluba. Na natjecanju su nastupili i članovi dvaju osječkih judo klubov, a u grad na Dravi donijeli su ukupno 5 medalja.

72115859_1370160549808220_6081131374205468672_o.jpg Za Judo klub Osijek nastupila su 3 natjecatelja, koji su ukupno osvojili 3 medalje. Najuspješniji je bio Luka Katić koji je u konkurenciji mlađih kadeta do 50 kg bio bolji u finalu od svoga starijeg brata Ivana Katića i postao tako prvak Hrvatske. Tako se Ivan, koji je branio prošlogodišnju titulu prvaka Hrvatske, morao zadovoljiti s drugim mjestom. Niko Čaleta, kojemu je ovo bio prvi nastup na PH, u kategoriji do 38 kg zauzeo je 3. mjesto. U ukupnom poretku osvojenih medalja Judo klub Osijek je zauzeo 6. mjesto od 41 kluba.

72411997_2249582258502343_6846141581645316096_n.jpg Za Judo klub Mladost nastupilo je 6 natjecatelja/ica. Tisa Česko postala je prvakinja Hrvatske u kategoriji mlađih kadetkinja do 63 kg, doj je Stella Lovaković unatoč ozljedi osvojila brončanu medalju u kategoriji mlađih kadetkinja preko 70 kg. Mlađe kadetkinje su osvojile pehar za ekipno 3. mjesto na PH. U konkurenciji mlađih kadeta nastupili su još Filip Pušić (do 73 kg) i Luka Micai (+81 kg) koji nisu uspjeli ostvariti plasman. Na PH za mlađe seniore nastupio je Timon Perić koji se u kategoriji do 73 kg plasirao na 7. mjesto dok je Patrik Hanić u kategoriji do 60 kg ostao bez plasmana.

Vaterpolo Klub Mursa upisuje djevojčice na vaterpolo, godišta 2002 do 2010. Mogu se javiti na Gradske bazene, četvrtkom, subotom i nedjeljom od 20:00 sati ili na telefon 091/5410470.

Emisija "Djeco i mladi, o sportu se radi" traje 30-ak minuta, a goste nam uživo dolaze mladi sportaši i njihovi treneri koji nam donose priče o svojim uspjesima.....

O emisiji Djeco i mladi, o sportu se radi

Svake srijede u 17 sati i 10 minuta počinje emisija posvećena svim mladim, perspektivnim i potencijalnim sportašima, njihovim roditeljima, trenerima i svima ostalima koji se na neki način bave sportom.