Emisija 12.02.2020.

foto KK Esseker, KK Hrvatski Sokol, KK Kuna

Natjecateljska je sezona u karateu na samom vrhuncu, a osječki karate klubovi na natjecanjima nižu uspjehe

KK Esseker
86189218_214010476397271_4951428561585045504_n.jpg U Budimpešti je prošloga tjedna održano Europsko prvenstvo za kadete, juniore i U21 U sastavu reprezentaciji je nastupio i kata tim Karate kluba Esseker u sastavu Patrik Kokić, Ivor Premec iz KK Esseker i Ivan Draganić iz KK Vukovar 91. Ekipa je nakon 7. mjesta na Svjetskom prvenstvu ponovo imala uspješan nastup i u Budimpešti. Momci u vrlo nepovoljnom ždrijebu uspjeli ući u finale ali nisu uspjeli ući u krug reprezentacija koje se bore za medalje te se konačno plasirati na izvrsno 7. mjesto.

KK Kuna
kune-sombor-2020.jpg Osječki karatisti iz kluba Kuna prošloga vikenda nastupili su na Međunarodnom karate turniru u Somboru. Natjecatelji Kuna osvojili su ukupno 6 odličja; 3 zlata, 1 srebro i 2 bronce. U izrazito jakoj konkurenciji tridesetak klubova iz Srbije, Mađarske, Slovenije, Rumunjske, Bosne i Hercegovine i Hrvatske, natjecatelji iz kluba Kune ponosno su predstavljali Osijek, kao jedini klub iz Grada na Dravi. Veronika Šuster u konkurenciji učenica zasluženo je osvojila zlatnu medalju, dok je u ekipnom nastupu osvojila broncu. Dora Talaja pak nastupila je u uzrastu mlađe kadetkinje gdje je dominirala i osvojila zlatno odličje. Dora je kasnije u ekipnim nastupima osvojila još srebro i broncu. Leonarda Šuster po prvi je put nastupala na Međunarodnom turniru izvodeći kate u ekipnim nastupima, osvojivši srebro i broncu. Poput Leonarde i Nika Lech prvi je put nastupala izvan svoje države te je nastupila u kata timu učenice, sjajnim nastupom osvojila je srebrnu medalju. David Kuharić pak zlatno je odličje zaslužio izvrsnim nastupom u kategoriji mlađih učenika, dok je Borna Bereš u istoj toj kategoriji osvojio brončano odličje.

KK Hrvatski Sokol
84834576_2551639911614800_857360345130336256_o.jpg U nedjelju 2. veljače članovi kluba bili su na zadnjoj provjeri uoči odlaska na Prvenstvo Hrvatske u Ivanićgradu gdje su nastupili na Kup Mladosti. Prikazan trud, znanje, sigurnost i želju za osobnim dokazivanjem pretvorili su u osvajanje zlatnih odličja. Najmlađa katašica Elena Šegavčić u službenoj disciplini djevojčica godišta 2012. pokazala je zavidnu izvedbenu zrelost osvojivši svoje prvo zlatno odličje, u zahtjevnoj konkurenciji. S klubom nije bila kata uspješnica Ema Alšić kako bi provjerila svoje izvedbeno stanje uoči Prvenstva Hrvatske (15.02.2020 u Zagrebu) KK Hrvatski sokol jedini je klub iz Osijeka koji je nastupio na ovogodišnjem Kupu Mladosti.

Emisija "Djeco i mladi, o sportu se radi" traje 30-ak minuta, a goste nam uživo dolaze mladi sportaši i njihovi treneri koji nam donose priče o svojim uspjesima.....

O emisiji Djeco i mladi, o sportu se radi

Svake srijede u 17 sati i 10 minuta počinje emisija posvećena svim mladim, perspektivnim i potencijalnim sportašima, njihovim roditeljima, trenerima i svima ostalima koji se na neki način bave sportom.