Bez pobjednika u Gradskom vrtu

07.03.2021.

17:40

Autor: Radio Osijek/Hina/TM

U prvom od dva nedjeljna derbija 24. kola Prve HNL Osijek i Gorica su na stadionu Gradski vrt odigrali 1-1. Bio je to izravni okršaj za drugo mjesto jer se Gorica nalazi samo pet bodova iza Osijeka i pobjedom bi se primaknula na svega dva boda minusa.

Susret je počeo minutom šutnje u spomen na Zlatka Cicu Kranjčara.
Gosti su do sudačke nadoknade imali tri boda u svojim rukama, no Osijek je uspio izjednačiti, a zatim i zabiti za 2-1, ali je pobjednički pogodak domaćin poništen zbog zaleđa.

Osijek je nakon ispadanja iz Kupa od Rijeke fokus okrenuo prema prvenstvu i lovu na Dinamo. S ovim bodom momčad Nenada Bjelice je barem privremeno preskočila "modre" koji imaju bod manje, ali i dvije utakmice manje.
S druge strane, Gorica je produžila niz bez poraza na sedam utakmica i još uvijek je u borbi za visok plasman.
Nakon izjednačenog prvog poluvremena, gosti su poveli u 55. minuti brzom kontrom koju je u pogodak pretvorio Matar Dieye. Senegalski napadač je pobjegao domaćoj obrani, izašao sam ispred Ivušića koji mu je obranio prvi, ali ne i drugi udarac.
Domaćin se spasio iz jedanaesterca u 88. minuti kojeg je mirno realizirao Damjan Bohar. Prekršaj je skrivio Martinssona Ngoualija nad Ivanom Santinijem. Bebek je provjerio svoju odluku i potvrdio kazneni udarac.
U posljednjim trenucima susreta nakon ubačaja Bočkaja zabio je Erceg za 2-1. No, pogodak je ipak poništen zbog zaleđa nakon pregleda video snimke.
Trener Osječana
Nenad Bjelica nakon utakmice o poništenom golu: "Čestitam osobama u VAR sobi, oni su stvarno maheri! Ljudi povlače crte kako njima odgovara, evo pitam vas ja kako iz ovog kuta kamere koja nije uopće u ravnini oni vide da je netko ramenom bio u zaleđu? Meni je jasno kada se sudi zaleđe od pola metra - metar.. Kada VAR ispravlja očite greške sudaca.. Ali ovo je totalni nonsens.. Ovo su stvari koje nemaju veze sa nogometom!"

Dinamo vodi na ljestvici sa 54 boda, Osijek ima 52, a treća je Gorica sa 47 bodova. Hajduk i Rijeka imaju po 32 boda.

REZULTATI 24. KOLA,
Petak:
Istra 1961 - Šibenik 3-2 (Gržan 55-11m, Ivančić 57, Hara 63 / E. Sahiti 44, Bulat 75)