10:04 / 03.04.2017.

Autor: HRT Web / Radio Osijek

Cibalia izgubila od Rijeke, Osijek od Dinama

U sklopu 26. kola 1. Hrvatske nogometne lige NK Osijek je u subotu izgubio u Maksimiru od Dinama 2:1, a u nedjelju je Cibalia poražena u Vinkovcima od vodeće Rijeke 0:3 .

U zadnjem susretu 26. kola Prve HNL u Vinkovcima su nogometaši Rijeke pobijedili Cibaliju s 3:0 i ostali na vrhu s četiri boda više od Dinama. Susret prve i zadnje momčadi HNL protekao je u dominaciji Riječana, koji su u 34. minuti otvorili obranu Cibalije, a strijelac je bio Filip Bradarić. U 43. minuti je volej-udarcem na 2:0 povećao Franko Andrijašević, da bi u trećoj minuti nadoknade prvog dijela udarac Alexandra Gorgona iz velike daljine vratar domaćih Matković nespretno propustio kroz ruke.

U derbiju 26. kola Prve HNL Dinamo je u subotu u Maksimiru preokretom svladao Osijek sa 2:1 (0:1). Osječane je u vodstvo doveo Barać (17) preciznim udarcem glavom, a Dinamo je do preokreta stigao u drugom poluvremenu. Početkom nastavka udarac Pavičića (49) sa 25 metara pogodio je nekoga od obrambenih igrača gostiju i prevario vratara Malenicu da bi pobjedu domaćima osigurao bivši igrač Osijeka Lešković (84) udarcem glavom nakon centaršuta Matela.

Rezultati 26. kola: Inter - Hajduk 1:3, Slaven Belupo - Lokomotiva 1:1, Cibalia - Rijeka 0:3, Dinamo - Osijek 2:1 i Split - Istra 0:1.