Gorica i Osijek podijelili bodove

04.12.2021.

15:51

Autor: Radio Osijek/Hina/TM

U prvoj utakmici 18. kola Prve HNL Gorica i Osijek su igrali 1-1 (1-1). Utakmica je završena podjelom bodova, a Osječani su izdržali s igračem manje više od pola sata. Mile Škorić danas je odigrao rekordnih 266 utakmica u dresu Bijelo-plavih

Poveli su domaći golom Jurice Pršira (6), a poravnao je Amer Hiroš (45+3).
Gorica je protiv lidera prvenstva do prednosti stigla u samom otvaranju utakmice, Steenvoorden je poslao dugu loptu u kazneni prostor Osijeka gdje ju je primirio Kalik i ostavio na udarac natrčalom Prširu koji je sa 15 metara bio precizan.
Uslijedio je pritisak Osijeka koji je donio poravnanje u posljednjim trenucima prvog poluvremena. Miloš je uputio centaršut s desne strane, a Hiroš se odlično snašao i petom s pet metara zatresao suparničku mrežu.
Osijek je od 61. minute igrao s 10 igrača jer je zbog dva žuta kartona isključen Kleinheisler, pa je Gorica u posljednjih pola sata bila dominantna, stvorila nekoliko izglednih prilika, dva puta pogađala i okvir gola, ali nije uspjela ostvariti pobjedu.
"Tradicionalno neugodan teren za nas, mislim da je današnji rezultat realan jer smo imali u prvom poluvremenu stvarno dobre šanse kao i onu vrlo izglednu Jurčevićevu u nastavku. No, moramo priznati da je i Gorica imala svoje prilike, sve u svemu s obzirom da smo više od pola sata imali igrača manje, mislim da je bod apsolutno zaslužen i čestitam svojim nogometašima", izjavio je nakon utakmice trener Osječana Nenad Bjelica.
U srijedu slijedi derbi s Rijekom na Rujevici, iz kojega će izostati LončarJugović i Kleinheisler s obzirom na kartone koji su dobili u Velikoj Gorici. "Nadam se da ćemo pozitivni rezultatski niz nastaviti i u srijedu u Rijeci. Neki igrači ispadaju, neki se vraćaju, nećemo se na to žaliti. Opet će netko dobiti prigodu tko ovaj puta nije igrao, nemam nikakav problem s tim", rekao je Bjelica.
Rijeka je danas pobjedom protiv Hrvatskog dragovoljca 4-1 (2-0) izbila na prvo mjesto s bodom više od Osijeka koji sada ima 35 bodova.
Valja istaknuti da je kapetan Osječana Mile Škorić nastupom protiv Gorice postao je igrač s najviše utakmica za NK Osijek u HNL-u - svoj debitantski nastup u dresu Osijeka upisao je 22. ožujka 2008. protiv Zadra, a danas je došao do 266 utakmica u dresu Bijelo-plavih i tako prestigao legendarnog Bakira Beširevića.