22:00 / 29.11.2013.

Autor: Tatjana Mautner

Na začelju ništa novo

Nogometaši Osijeka i Hrvatskog dragovoljca odigrali su u Gradskom vrtu prvi dvoboj 18. kola ujedno i derbi začelja hrvatskog nogometnog prvenstva. Susret je završio remijem 1:1.

Nakon što je prvo poluvrijeme završilo bez pogodaka, gosti iz Zagreba poveli su u 58. minuti pogotkom Ilije Sivonjića. Nakon još nekoliko izglednih prilika za povećanje vodstva i pogođene vratnice, Osijek je uspio kazniti promašaje Dragovoljca. Osječane je od poraza spasio pogodak Mile Škorića iz solo-prodora u 79. minuti.

Osječani su tako remizirali i četvrtu uzastopnu utakmicu, a Dragovoljac nije uspio stići do svoje tek druge pobjede u ligi. Podjelom bodova Osijek je ostao pretposljednji, deveti s 11 bodova, a Dragovoljac je i dalje posljednji s dva boda manje, ali i utakmicom manje. Na ljestvici Dinamo s 36 bodova, a drugi je Hajduk s bodom manje, ali i utakmicom više.