Nexe slavio protiv španjolske Rioje

24.11.2021.

00:07

Autor: Radio Osijek/Hina/TM

U utakmici 4. kola skupine C EHF Europske lige za rukometaše Nexe je u Našicama slavio protiv španjolske La Rioje s 31-30 (14-15) .

Našičani su pobijedili pogotkom Halila Jaganca tri sekunde prije kraja izjednačenog dvoboja u kojoj nijedna momčad nije imala više od tri gola prednosti. "Minutu i pol prije kraja, pri rezultatu 30:30, gosti su imali napad ali udarac Norisa Rivere obranio je mladi Dominik Kuzmanović i podario Gromovima napad za pobjedu. Mudro je trener Tamše pričekao da iscuri nešto vremena i 23 sekunde prije kraja pozvao time out. U nastavku akcije nezadrživi se Halil Jaganjac uzdigao iznad obrane Španjolaca i odapeo iz sve snage. Lopta je u mreži, na tribinama i na klupi NEXE-a prava ludnica – ostale su samo tri sekunde. Munjevito je reagirao gostujući trener i pozvao time out, ali tri sekunde bile se nedovoljne gostima da poravnjau rezultat i velika dva boda ostaju u Našicama", ovim je riječima opisana ta sama završnica meča nakon kojeg je Nexe privremeno preuzeo vodstvo sa 6 bodova. La Rioja je peta s tri boda

Kod Nexea su najviše golova dali Halil Jaganjac (9) i Predrag Vejin (8), dok je španjolski sastav predvodio Agustin Casado sa 9 pogodaka.

Nakon utakmice trener Našičana Branko Tamše je izjavio: "Prije svega čestitke divnim našičkim dečkima i predivnoj našičkoj publici. Igra nam nije krenula kako smo igrali u proteklih petnaest dana, ali nekako smo vjerovali u ono što radimo. Grizli smo do samog kraja i ako si takav onda te i dragi Bog nagradi. To ja uvijek kažem i tako je. Okrenulo se u našu korist i opet smo dobili. Ja se nadam da ćemo u budućnosti s ovom pobjedom ići na one stare staze. Drago mi je što smo dobili utakmicu, a na kraju krajeva, mislim da je to zasluženo