09:23 / 15.04.2013.

Autor: Željko Kovačević

Ni treća sreća

Košarkaši Osječkog sokola ni treći puta nisu uspjeli pobijediti susjede iz Darde – Vrijednosnice OS. U susretu 4. kola Lige za ostanak Darđani su bez poteškoće pobijedili domaćina u osječkoj dvorani Jug II.

Izjednačeno je bilo jedino na samom početku, 2:2, a ostatak utakmice pripao je gostima koji su do kraja poluvremena imali 38:53. Na kraju je bilo 16 „viška” za Vrijednosnice, a mala mogućnost za preokret bila je u trećoj četvrtini kada je bilo 52:59.

Nije pomoglo ni s 22 poena i šest asistencija Aljoše Šarca – „ Ne znam, pukli smo. Jedva stojim na nogama. Na početku su se odlijepili, pokušavali smo stići, no imamo mali broj igrača, ne znam…imamo još nekoliko utakmica koje moramo dobiti, trebalo bi biti sve u redu!“

Darđani koji i sami nemaju naki poseban prosjek visine u odnosu na druge prvoligaše i isto „pate“ zbog malog broja igrača ipak su bili višlji od suparnika. Alen Trepalovac je zato zabio 23 koša uz 11 skokova i 6 asistencija, a odličan je bio i Stjepan Tešija sa 24 koša i 9 skokova. Osječki sokol u utorak igra u Slavonskom brodu kod Đure Đakovića, a dan kasnije u Dardu stižu košarkaši Zaboka.