NK Osijek novom pobjedom kratko i na vrhu

18.09.2016.

20:59

Autor: Krunoslav Inhof

Nogometaši Osijeka pobijedili su RNK Split u Gradskome vrtu 3:0 u utakmici 9. kola 1. Hrvatske nogometne lige i tako nastavili odličnim nastupima ove sezone .

Iako je NK Osijek u Gradskome vrtu kao trećeplasirani dočekao posljednji Split, najavljivao je trener Zoran Zekić kako neće biti lako pobijediti. Iako konačni rezultat to i ne pokazuje, bio je u pravu jer se Osijek mučio s "bunkerom" Splita u prvom poluvremenu. Posjed lopte je bio na strani domaćih, no izglednije su šanse izostale. One malo ozbiljnije spriječio je odlični vratar gostiju Duka. Koliko je Osijek dominirao u prvih 45 minuta govori i činjenica da su igrači uputili devet udaraca prema golu Splićana, od čega je šest išlo u okvir gola, a Split niti jedan.

U drugom je poluvremenu Split čak i zaprijetio Mikuliću u nekoliko navrata, no zatim se Osijeku "otvorilo". Domaćini su poveli pogotkom Peroševića u 68. minuti iz kaznenog udarca. Trener Zekić nakon toga čini i prve izmjene, a na teren šalje, nakon loma rebra, oporavljenog Aljošu Vojnovića. Očigledno željan igre, Vojnović je povisio na 2:0 u 83. minuti, a samo 5 minuta kasnije postavio je konačnih 3:0. Prvi gol postigao je glavom, a drugi vrlo atraktivno petom.

Osijek je nakon pobjede i s nova tri boda privremeno zasjeo na vrh ljestvice (još se trebala igrati utakmica Rijeka-Dinamo). S ukupno 22 boda iz 9 utakmica, imao je Osijek dva boda više od druge Rijeke i tri od trećeg Dinama, no derbi kola je završio vrlo neočekivano - debaklom Dinama u Rijeci 5:2.