03.04.2021.

22:55

Autor: Radio Osijek / HRT Web

foto Radio Osijek arhiva

Nogometaši Osijeka u susretu su 27. kola Prve HNL kao gosti su svladali Istru 1961 s 2-0 (1-0), dok je Dinamo remizirao u Šibeniku. Ekipa Osijeka i Dinama na vrhu imaju po 61 bod uz utakmicu manje Zagrepčana.

Susret u Puli protekao je u potpunoj dominaciji Osječana, a domaće je u igri za pozitivan rezultat do same završnice držao samo odlično raspoloženi vratar Lučić. Ipak, ni Lučić nije mogao ništa u 30. minuti kada je Osijek stigao do vodstva, Santini je proslijedio loptu na desni bok do Žapera koji je uputio prizemni centaršut na pet metara gdje je Mierez podmetnuo nogu i proslijedio je u mrežu. Konačnih 2-0 postavio je Erceg u 88. minuti, no najzaslužniji za taj pogodak bio je Bočkaj, koji je odlično prodro po lijevom krilu i zatim lijepo ostavio loptu za Ercega koji je preciznim udarcem pogodio suprotni kut nemoćnog Lučića.

Na vrhu su Dinamo i Osijek s po 61 bodom, ali Dinamo je odigrao susret manje. Četvrta Rijeka sada ima 42 boda, šest manje od treće Gorice, a tri više uz dvije utakmice više od petog Hajduka. Posljednja je Lokomotiva s 20 bodova, tri manje od pretposljednjeg Varaždina, a četiri manje od osme Istre 1961.

REZULTATI 27. KOLA,
Petak:
Varaždin - Slaven Belupo 1-1 (Đurasek 42 / Delić 90+2)
Subota:
Lokomotiva - Hajduk 0-2 (Livaja 15, Umut 49)
Istra 1961 - Osijek 0-2 (Mierez 30, Erceg 88)
Šibenik - Dinamo 1-1 (Mesa 77 / Majer 70)
Gorica - Rijeka 3-4 (Mitrović 73, Mudrinski 83, Lončar 85-ag / Andrijašević 11, Drmić 13, Murić 50, Čerin 64)