22:24

Autor: Željko Kovačević

Hrvoje Bujas i ekipa ukrali su mi naslov! Svejedno i bez te boje jajeta,Uskrs će mi biti baš takav – crn!! I neka mi nitko ne spominje nogomet – barem ne preko praznika!

NK OSIJEK – ISTRA 1961 0:4

Poluvrijeme: 0:2 Stadion: Gradski vrt, Gledatelja: 1000, Strijelci:Roce 35.,41.,79., Aganović 59. Suci: Goran Gabrilo(Split), Goran Perica(Šibenik), Mario Pepur(Split) Žuti kartoni: Smoje 34., Ibriks 43., Leko 63. Crveni kartoni: Aleksić 43., Smoje(drugi žuti) Igrač utakmice:Goran Roce

NK Osijek: Mikulić, Ibriks, Smoje, Leko, Aleksić,šorša(Dugančić 40.), Kurtović, Kvržić, Pušić, Pongračić(Pavić 46.), Blatnjak( Lešković 68.)

Istra 1961 š.d.d.: Prskalo,Sušić, Čagalj,Budicin(Bačelć-Grgić 63.),Woon,Obšivač,Blagojević, Aganović, Prelčec(Havojić 74.),Milić(Hadžić 84.), Roce,

Užas! Do sada neviđeno! Bilo je ovakvih i onakvih utakmica, no ova je jedna od onih koju, kao noćnu moru nećeš moći, koliko god to želio zaboraviti. Ima nas meteropata, ljudi koji reagraju na pun mjesec, zbunjenih, neodlučnih, smotanih, onih koji zalutaju u posao, onima kojima ne možeš zamjeriti, sporijih, tupih, vječno smiješnih...no,kada se svi odjednom nađu na istom mjestu onda to izgleda kao u susretu domaćina NK Osijeka i Istre. Kiša je pola sata prije dobro oprala grad i natopila teren koji ni nakon mjesec dana bez prvoligaša nije izgledao baš zeleno. Zbog kiše nisu došli ni gledatelji tako da je čak i uobičajena brojka koju novinari pišu napamet, od 1500 gledatelja,neposredno prije početka susreta došla u pitanje. O prognozi još toliko da je temperatura od najniže jutranje od oko 2 Celzijeva stupnja narasla na 14, a do kraja utakmice otresla na 5-6 celzijevih stupnjeva, uz sjeveroistočni vjetar. I ovi redci pokazuju kako i sam tražim opravdanje za nevolju koja nas je snašla.

Iskusni su nakon prvih pet minuta, nakon što su prebrojali i poslagali momčad Stanka Mršića brzo zaključili kako to neće dobro završiti. I bilo je tako. Već nakon 10-ak minuta i trećeg kornera za Istru Fausto Budicin je nadskočio sve u 16-tercu i zaprijetio udarcem glavom. U 22. je Adnan Aganović promiješao obranu Osijeka ušavši s desne strane u peterac, ali se na kraju spetljao i uputio preslab udarac. Puljani su i u 26. minuti složili odličnu akciju, s lijeva na desno, od Hrvoja Milića i Nikole Prelčeca, do Aganovića i konačno Matea Sušića koji pogađa vanjski dio mreže. Jaka kiša petnaest minuta prije kraja prvog poluvremena samo je pojačala pritisak Istre prema vratima Osječana. U 30. minuti odlično je slobodan udarac izveo najbolji igrač utakmice Goran Roce – lopta je prošla malo pored desne vratnice. Pet minuta poslije Roce je bio na pravom mjestu nakon slobodnog udarca Aganovića. Roce se opet dobro postavio i nakon kornera u 41. minuti kada je dobio loptu nakon što ju je Budicin primirio i prebacio do golgetera u srcu 16-terca. No,nije se stalo na drugom golu Rocea u prvom poluvremenu. Prije odmora crveni karton zbog oštrog starta na Aganoviću dobio je Osijekov Ivan Aleksić. Osijek je u drugo poluvrijeme ušao s igračem manje, a kao da ih je bilo trojica manje. Brzo su tu malodušnost prepoznali gosti koji su u Osijeku igrali bez čak 6 standardnih igrača. U 59. se upisao i Aganović, nakon što nitko nije mogao uzeti loptu Miliću. I konačno u 64. i treći puta Roce na asistenciju Tomislav Havojića koji je malo prije ušao u igru. Uz sve ,još je i kapetan Osijeka Ivo Smoje dobio crveni karton. Uprava Osijeka, koju još nije potvrdio jučer izabran nadzorni odbor novog sportskog dioničkog društva, očekivalo je ostavku Stanka Mršića čija momčad 459 minuta nije dala gol. Nije ni izgubila do opisanog susreta.

Stanko Mršić trener prve momčadi NK Osijeka na konferenciji za novinstvo potpuno se izgubio. Nedostajali su mu igrači poput Vrgoča (koji nije u momčadi jer nije bio zadovoljan novim ugovorom), kriv mu je bo Alaksić koji je dobio crveni karton, 90 posto igrača koji su zakazali, karantena u kojoj nisu bili, povratnik Šorša koji je tražio nastup od prve minute...sve dok ga novinari nisu pitali je li kriv i osjeća li potrebu da ode? Mršić je odgovorio ,otprilike, kako će biti što bude, dodavši da se osjeća krivim što je izabrao Aleksića. Igor Pamić je na konferenciji bio još veći(a nije mali). Jedva je dočekao pitanje o neigranju čak 6 standardnih igrača iz njegove momčadi, ali nije likovao. Staloženo je odgovorio kako se momčad Istre već godinama čupa s dna ljestvice prije kraja sezone i da je tu vjerojatno i njihova prednost kada treba odigrati i bez pola momčadi za bodove spasa.