Osijek do boda u posljednjim sekundama utakmice

01.08.2015.

22:37

Autor: Krunoslav Inhof

U susretu četvrtoga kola Prve HNL na stadionu Gradski vrt nogometaši Osijeka i Istre 1961 igrali su 2:2.

Nakon prvoga poluvremena bez pogodaka, u drugome su Puljani dva puta vodili, a oba puta Osijek se borio i uspješno vraćao u susret. Do boda je NK Osijek na kraju došao u šestoj minuti sudačke nadoknade i tako u posljednjim trenucima utakmice izvukao jedan bod.

Istra je povela u 54. minuti pogotkom glavom Antonija Repića, nakon što je mladi vratar Osijek Borna Žitnjak kasno istrčao na loptu. U 67. minuti je izjednačio Antonio Perošević nakon odličnog ubačaja Tomislava Šarića. Četiri minute prije kraja Stefan Nikolić je nakon neodlučnosti obrambenih igrača Osijeka i vratara Žitnjaka iz blizine opet donio prednost Puljanima, no mladi se osječki vratar iskupio u petoj minuti sudačke nadoknade kada je Franjić imao stopostotnu šansu i za treći pogodak, no Žitnjak je "iskopao" napadaču Istre loptu iz nogu. Kazna za promašaj stigla je u sljedećem, ujedno i posljednjem napadu, kada je Lukić iz gužve pronašao put do mreže za konačnih 2:2. Istra je u proteklim sezonama uvijek bila neugodan protivnik u Osijeku, pa je tako bilo i ovoga puta.

Iako je Dražen Besek najavljivao uoči utakmice kako protiv Istre želi pobjedu, bodom je nakon utakmice bio poprilično zadovoljan, jer ipak se njegova momčad borila kako je i najavio: "Možemo biti kritični, Istra nas je dobro izblokirala i teško je bilo naći put do zone šuta. Na kraju svojim igračima skidam kapu jer dva puta su se vratili i dva puta nisu odustali. I jedna i druga ekipa su u stvaranju, a mi moramo biti strpljivi, odgojni i mislim da smo na dobrome putu." Novinare je zanimalo i njegovo mišljenje o nastupu mladog vratara Žitnjaka, kojemu je  Istra bila prvoligaški debi: "Borna je bio hrabar, bacio se glavom u noge kada je Istra mogla povesti 3:1 i zaključiti utakmicu." - rekao je Besek i napomenuo kako je Borna Žitnjak opravdao njegovo povjerenje.

Unatoč tomu što su primili pogodak u posljednjim trenucima utakmice i trener Istre Igor Pamić bio je zadovoljan osvojenim bodom: "Dobra utakmica u hrvatskim okvirima, pogotovo drugi dio koji je bio sasvim otvoren. Osijek je bio puno opasniji kada je imao loptu na 20-ak metara, no s druge strane na kraju smo ih mogli dokrajčiti. Smatram da je tih 2:2 sasvim realno." - rekao je Pamić.