Osijek i Slaven Belupo utakmicu završili bez pogodaka

21.04.2016.

22:37

Autor: Krunoslav Inhof

U zadnjem susretu 32. kola Prvog HNL-a u Osijeku su nogometaši Osijeka i Slaven Belupa odigrali 0:0, te su obje momčadi nastavile niz bez golova .

Iako je na dvoboju bilo šansi, susret u Gradskom vrtu je završio posve očekivano jer su strijelci obje momčadi već duže vremena u svojevrsnom "štrajku". I Osijek i Slaven Belupo su već po 4 utakmice bez gola. U sve četiri ovosezonske utakmice Osječani nisu dali gol Slaven Belupu, ali posljednje tri prvenstvene utakmice nisu ga niti primili.

Sama utakmica nije donijela gotovo ništa, posebice prvo poluvrijeme u kojemu je Osijek, odnosno Grgić, imao jedini udarac u okvir vrata, a to je bilo na samom početku utakmice. Drugo poluvrijeme nešto življe i bolje, no također bez puno prilika. Po jedna ozbilnija sa svake strane i još nekoliko poluprilika.

Utakmice se igrala pred oko 1.000 gledatelja, a baš kako je trener Zoran Zekić i pozivao, navijali su svih 90 minuta, no niti to nije pomoglo.

U ostalim utakmicama 32. kola, još su u utorak nogometaši Zagreba svladali na domaćem terenu Split 2-0 i ostvarili prvu pobjedu nakon čak šest mjeseci. U derbiju na Rujevici nogometaši Rijeke i Dinama odigrali su bez golova. U srijedu je Inter pobijedio Istru 3:0, a Hajduk Lokomotivu 2:0.

U sljedećem kolu NK Osijek već u nedjelju gostuje u Zagrebu protiv Lokomotive.