Osijek-Lokomotiva 3:1, jedan gol poništen, pljuštali žuti i crveni kartoni

26.11.2021.

19:56

Autor: Radio Osijek/Hina/TM

U prvoj utakmici 17. kola Prve HNL Osijek je svladao Lokomotivu sa 3-1 (1-1). Gosti su poveli golom Sandra Kulenovića (9), poravnao je Darko Nejašmić (40), a pobjedu domaćima osigurali su Mirlind Daku (88) i Ivan Fiolić (90+6). Sudac je podijelio 13 žutih i dva crvena kartona.

Lokomotiva je do prednosti stigla nakon odličnog ubačaja iz kuta Cokaja kojega je glavom s pet metara u mežu proslijedio Kulenović. Izjednačenje je stiglo pet minuta prije odlaska na odmor nakon velikog pritiska Osječana i nekoliko propuštenih prilika, tada je Nejašmić opalio s više od 20 metara, lopta se odbila od jednog gostujućeg igrača i završila u donjem desnom kutu nemoćnog Nevistića.
Gosti iz Zagreba su od 72. minute igrali  desetoricom jer je zbog drugog žutog kartona isključen Aliyu, a Osijek je to uspio materijalizirati.
Mislili su Osječani da su poveli u 83. minuti kada je Žaper sjajnim udarcem s više od 20 metara pogodio gredu od koje se lopta odbila oko gol-linije, činilo se kako je i prešla čitavim obujmom bila u vratima, no nakon tri minute pregledavanja snimke putem VAR-a odlučeno je kako ipak nije.
No, ubrzo nakon što se igra nastavila lopta je ipak po drugi put završila u mreži iza Nevistića. Ubacio je Miloš, Mierez nije uspio zahvatiti loptu, ali jest Daku koji je osigurao veliko slavlje za domaće navijače.
Zbog neopreznog starta na vrataru Malenici, u drugoj minuti sudačke nadoknade isključen je i Cokaj, a Osijek je s dva igrača više postigao još jedan pogodak. Fiolić je osvojio loptu u kaznenom prostoru Lokomotive i snažnim udarcem postavio konačni rezultat.
"Ušli smo sto posto agresivno, maksimalno angažirani, znali smo da ih moramo napadati visoko da bismo došli do prilika. Bili smo bolja momčad iako smo nespretno primili pogodak, ali sve u svemu zasluženo smo pobijedili", izjavio je poslije utakmice Petar Bočkaj i dodao: "Lokomotiva je dobra momčad, Nevistić dobar golman, imaju puno potencijala, ali znali smo kako se moramo postaviti na domaćem terenu. Tri boda nam puno znače kao i u svakoj utakmici, dajemo sve od sebe da ih osvojimo u svakoj utakmici i to je put kojim namjeravamo nastaviti i dalje", zaključio je Petar Bočkaj.
Trener Osječana Nenad Bjelica slaže se da je utakmica bila vrlo zanimljiva: "A
 da bi bilo tako trebate imati dva raspoložena suparnika na terenu. Lokomotiva je to bila, jako dobra i pokazali su zašto su uspjeli pobijediti i Dinama i Rijeku. Imaju jako puno dobrih igrača. Sigurno je da smo mi u prvom poluvremenu bili dosta bolji, iako nas je njihovo vodstvo iznenadilo. Početak drugog dijela je pripao Lokomotivi gdje su oni imali dvije-tri dobre prilike, ali eto – kraj utakmice je opet bio u našem znaku. Svi smo sretni što smo došli do vrijedna tri boda", rekao je Bjelica.
Momčad se sada fokusira na sljedeću utakmicu - u srijedu protiv Slaven Belupa: "
Sutra se već okrećemo Slaven Belupu i to nam je iznimno bitna utakmica u Kupu. Nadam se da će nas i navijači opet ovako bodriti i u srijedu kao večeras jer su bili sjajni od prve minute. Nosili su nas cijelo vrijeme i ovaj drugi ugurani gol je i njihovo djelo. Nadam im se u većem broju jer ući u polufinale Kupa i prezimiti u tom natjecanju je vrlo bitno za nas. Stoga je fokus samo na tu utakmicu. Ponovit ću da sam ponosan što mogu trenirati ove dečke. Svaki trening i svaku utakmicu odigraju najozbiljnije. Nakon slabijeg nastupa u Maksimiru odmah smo se vratili i odigrali odlično i čestitam svima na pobjedi", kaže Bjelica.

Vodeći Osijek sada ima 34 boda iz 16 utakmica, četiri više uz utakmicu više od druge Rijeke, a šest više uz dvije utakmice više od trećeg Dinama. Lokomotiva je peta sa 22 boda iz 17 utkamica, isti broj bodova uz utakmicu manje ima šesta Gorica, dok je četvrti Hajduk sa 27 bodova i dvije utakmice manje.