18:59 / 05.03.2017.

Autor: HRT web

Osijek pobijedio Hajduk

U derbiju 23. kola Prve HNL nogometaši Osijeka su pred svojim navijačima svladali Hajduk 2:1. Oba pogotka za Osječane postigao je Makedonac Muzafer Ejupi koji je s 11 golova ove sezone zasjeo na vodeće mjesto ljestvice strijelaca.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a na prvi su gledatelji u Osijeku čekali do 63. minute. Ejupi je srušen u kaznenom prostoru što je sudac Ivan Bebek opravdano sankcionirao kaznenim udarcem. Makedonski reprezentativac sam je preuzeo odgovornost i sigurno realizirao jedanaesterac za vodstvo Osječana.

Drugi pogodak na ovoj utakmici Ejupi je postigao u 80. minuti kada je iskoristio veliku pogrešku Hajdukove obrane. Dobro je prihvatio dubinsku loptu, zaobišao vratara Dantea Stipicu koji je istrčao na 30 metara od svojeg gola te mirno poslao loptu u nebranjenu mrežu.

Hajdukova nastojanja da dođe do pogotka ostala su samo na pokušajima sve do četvrte minute sudačke nadoknade kada je Marko Futacs uspio svladati domaćeg vratara Zvonimira Mikulića za konačnih 2:1.

Osijek se ovom pobjedom, prvom u nastavku prvenstva, bodovno izjednačio s Hajdukom (41), ali su Splićani još na trećem mjestu zahvaljujući boljoj gol-razlici. Vodeća Rijeka ima 61 bod, a drugi Dinamo 55.

U posljednjoj utakmici 23. kola RNK Split je pred svojim navijačima pobijedio Cibaliju 1:0, a pobjednički pogodak postigao je Ivan Jovanović već u devetoj minuti.

U derbiju začelja tri su boda pripala Splitu, koji je zahvaljujući pogotku Jovanovića stigao do pobjede koja ga je približila osmom Interu na šest bodova, a toliku prednost 'crveni' sada imaju u odnosu na Cibaliju koja je pred ispadanjem iz prvoligaškog društva.