21:37 / 07.05.2021.

Autor: Radio Osijek/Hina/TM

Osijek "pokisnuo" u Velikoj Gorici

Nogometaši Gorice napravili su veliki korak ka osiguravanju prvog nastupa u eurokupovima u klupskoj povijesti - u susretu 33. kola Prve hrvatske nogometne lige slavili su s 1-0 na domaćem terenu protiv Osijeka.

Dvoboj u Velikoj Gorici odigran je po jakoj kiši koja je padala tijekom svih 90 minuta i koja je teren pretvorila u močavu pa su uvjeti bili potpuno neregularni. Ipak, sudac Bebek se nije odlučio za prekid utakmice, a jedini pogodak u tim "vaterpolskim" uvjetima postignut je udarcem glavom nakon ubacivanja iz kuta. Početkom drugog poluvremena, u 48. minuti korner je izveo Hamad, a Jovičić je odlično utrčao na prvoj vratnici i glavom proslijedio loptu u mrežu.
Nakon utakmice tijekom koje kiša nije prestajala padati, trener Osječana Nenad Bjelica je izjavio: "Rekao bih da to nije bilo na rubu regularnosti, nego je ovo bilo neregularno! Igralo se jer se valjda trebalo odigrati. Čak smo i u takvim uvjetima dobro prilagodili i pokušavali sve što smo mogli, bili bolji i imali više od igre, ali nije bilo moguće ništa kreirati. Znalo se od početka da tko danas bude pobijedio da je u stvari slučajni pobjednik. Koristi se u pravilu jedna pogreška, mi smo imali jednu više i to je presudilo. Čestitam Gorici na pobjedi, ali i svojim igračima na velikom zalaganju", rekao je Bjelica i dodao: "Znali smo da će to biti prekid ili neka pogreška, lopta koja će zastati u nekakvoj bari na travnjaku. Jednostavno takve utakmice se tako igraju, zbog toga smo mijenjali u poluvremenu. Više nije bilo smisla ništa pokušavati kroz igru, nego visokim loptama tražiti dvije naše špice te kroz „drugu loptu“ pokušati doći do neke prilike. Mislim da smo imali više šuteva na gol, ali to su u ovim okolnostima bili jalovi pokušaji na takvom terenu Stvarno je bilo teško, još jednom čestitam Gorici, a mi idemo dalje. Sve smo probali, ali nije se danas moglo igrati. Stvarno nas prati peh s ozljedama, ali 11 zdravih ćemo imati za utorak i susret protiv Šibenika."

Ovom pobjedom Gorica se učvrstila na trećoj poziciji na ljestvici, sada ima 59 bodova, čak sedam više od četvrte Rijeke koja će u nedjelju ugostiti Dinamo. Drugi Osijek je, pak, ostao na 68 bodova, sedam manje od Dinama, pa bi zagrebački klub mogao osigurati svoj 22. naslov prvaka već u nedjelju u slučaju pobjede u Rijeci.
U ostalim utakmicama dana Šibenik je pobjedom 1-0 protiv Istre 1961 i teoretski osigurao ostanak, dok je veliki korak ka zadržavanju prvoligaškog statusa napravila i Lokomotiva uspjehom od 3-1 protiv Slavena Belupa.
Lokomotiva je ovom pobjedom stigla do učinka od 29 bodova te se nalazi na osmom mjestu, sa samo dva boda manje od sedmog Slavena Belupa. Pretposljednji Varaždin ima 27, a posljednja Istra 1961 25 bodova.

REZULTATI 33. KOLA,
Petak:
Lokomotiva - Slaven Belupo 3-1 (Šimić 25, Kačavenda 66, Pivarić 90+1 / Krstanović 9)
Šibenik - Istra 1961 1-0 (S. Sahiti 50)
Gorica - Osijek 1-0 (Jovičić 48)