Osijeku vrijedan bod protiv Istre

15.04.2016.

22:37

Autor: Krunoslav Inhof

U sklopu 31. kola 1. Hrvatske nogometne lige NK Osijek je osvojio vrijedan bod u Puli protiv Istre odigravši 0:0. Tim je rezultatom 5. kola do kraja prvenstva između Osijeka i Istre ostalo 6 bodova razlike.

Osijek je u Pulu otišao ostati neporažen i to im je "pošlo za nogom" jer osnovni cilj bio je zadržati prednost od šest bodova. Susret je imao veliko značenje za obje ekipe, a Istri je to vjerojatno bila posljednja prilika da se protiv izravnog suparnika približi osmom mjestu i izbjegne kvalifikacije. Utakmica je protekla bez puno prilika, a Istra je imala blagu inicijativu. Tijekom 90 minuta obje su ekipe ubilježile po dva udarca u okvir gola, a uglavnom se pokušavalo udarcima iz daljine. Na kraju su mreže ostale netaknute, a puno zadovoljniji ishodom kući se vraćaju Osječani. Osijeku je ovo drugi susret zaredom koji je završio bez pogodaka, a Istri je to četvrti remi u nastavku prvenstva i jedina 4 osvojena boda.

Utakmice 32. kola igraju se već sredinom idućega tjedna, a Osijek u četvrtak u Gradskome vrtu od 19 sati dočekuje Slaven Belupo.

Osim utakmice Istre i Osijeka u petak su Split i Inter također odigrali 0:0. U subotu igraju Lokomotiva - Rijeka od 15, te Dinamo - Zagreb od 19 sati. U nedjelju kolo zaključuju Slaven - Belupo i Hajduk od 15 sati.