Perošević za ljepši obraz

21.04.2013.

18:19

Autor: Željko Kovačević

Potvrdile su se riječi Aljoše Vojnovića koji je za Radio Osijek ,u subotu prije utakmice ,rekao kako Osijek neće odnijeti ni bod iz Splita. Moglo mu se u glasu i izboru riječi prepoznati i da će „...njegovom Osijeku biti možda i gore nego što očekuje." S druge strane Stanko Mršić, trener Osječana optimizam je gradio na prethodnim rezultatima utakmica koje su uglavnom završavale bez pobjednika. Stanko je i ovaj puta htio bod. Iz Parka mladeži, nažalost nosi samo gol.

RNK SPLIT  - NK OSIJEK   4:1 (2:0)

Split, Igralište: Park mladeži, Gledatelja 500. Suci:  Domagoj Vučkov (Rijeka), pomoćnici Goran Perica (Šibenik) i Robi Kezele (Rijeka). Strijelci:1:0(Rebić 8.) 2:0(Glumac 44.), 3:0(Baraban 61.), 4:0 (Erceg 79.), 4:1 (Perošević 90+3)Žuti kartoni: Kvržić, Smoje (Osijek)

RNK SPLIT: Vuković, Glavina (od 74. Marčić), Glumac, Baraban (od 83. Kvesić), Erceg, Rebić (od 76. Barišić), Radotić, Pehar, Paracki, Galović, Belle

NK OSIJEK: Mikulić, Kurtović, Pušić, Blatnjak (od 78. Jakovljević), Perošević, Lešković, Ibriks, Pongračić (od 46. Mandić), Kvržić, Smoje, Leko (od 45. Aleksić)

Split je navalio od početka susreta. Opasnosti su se pred golom vratara Osijeka Mikulića redali i iz kornera i slobodnjaka. U 6. minuti dupli pas odigrali su Erceg i Belle. Belle je ubacio na drugu vratnicu gdje je Rebić, no Rebićev udarac glavom hvata Mikulić. Dvije minute poslije gol. Ante Rebić je prohujao prema golu izbjegavši zaleđe, a u situaciji „oči u oči“ ne griješi. Kapetan Osijeka Smoje je pokušao ispraviti stvari u u 13., iz okreta, ali lopta odlazi daleko od vrata. Crveni do novog gola lako grade igru protiv gostiju koji svoju taktiku baziraju na protunapadima – najjačem oružju Splita. U 26. momčad Osijeka pokazuje da je školovana. Blatnjak je poslao savršenu loptu prema Smoji na desnoj strani koji ju nije dobro predao Peroševiću, a u 29. su domaćini vidjeli zašto je cijenjena i škola vratara NK Osijeka. Smoje je dobio žuti jer je srušio Ercega, a Mikulić u nastavku brani udarac Ercegu s bijele točke.

U 32. je Blatnjak je lukavo Blatnjak iznenaditi Vukovića udarcem iskosa s lijeve strane umjesto ubačaja. U 36. Glumac nije uspio oteti loptu Smoji koji ju ubacuje na pet metara gdje je Perošević nije dobro zahvatio, a u 37. Mikulić i opet ne da domaćima, spriječio je Rebića. Rebić prijeti i u 42. Prvo je snažno pucao Belle, Mikulić odbio do strijelca prvog gola koji sa deset metara loptu šalje pored desne vratnice. Dvije minute kasnije gol Glumca. Loptu iz slobodnog udarca Ercega glavom je pokupio Glumac i proslijedio je u desni donji kut za rezultat poluvremena. Mršić je u poluvremenu zamijenio Pongračića s Mandićem koji mu je to zamalo vratio u 48. ,kada je pucao sa 17 metara, a dobra lopta završila u bloku. U 52. pokušao je Kvržić. Bolje stoje dečki Stanka Mršića u drugom, no nema pravog udarca. I onda početak potopa Osječana u 61. Rebić je sjajno otvorio lijevu stranu. Erceg ju u petercu maši, ali  zato je tu Baraban. Pokušao je Mršić nakon  Mršić s Jakovljevićem umjesto Blatnjaka, no umjesto dobroga još jedan gol za domaćine. Baraban za Ercega u 79. U 85. Osječani su se spasili „petarde“. Nakon odbijene lopte koju je ubacio Kvesić, Pehar je pogodio gredu. Perošević za ljepši obraz u 93.