Pobjeda Bijelo-plavih na startu nove sezone

16.07.2022.

21:09

Autor: Hina/Radio Osijek/TM

Dion Drena Beljo

U susretu prvog kola Prve HNL Osijek je na stadionu Gradski vrt pobijedio Goricu sa 2-1 uz dva gola Diona Drena Belje.

Junak susret bio je 20-godišnji Beljo koji je u prvom nastupu po povratku s posudbe zabio oba gola za Osijek i izborio kazneni udarac. Za Goricu je pogodak postigao Danijel Lončar pogodivši u 66. minuti vlastitu mrežu. Dodajmo kako su gosti od 87. minute igrali s igračem manje nakon što je isključen Edin Julardžija i to nakon svega dvije minute provedene na terenu.

Domaćin je već u 18. sekundi imao prvu situaciju koja je bila vrlo opasna po goste. Fiolić je krenuo prema šesnaestercu, došao na 17 metara i pucao lijevom nogom, ali je ipak blokiran.

U petoj minuti smo vidjeli još jednu prilika Osijeka. Fućak je ubacio s lijeve strane, Beljo je zakasnio, ali je ipak s druge vratnice pucao Brlek čiji je udarac Krizmanić blokirao. Prvu priliku Gorica je imala u 34. minuti. Kalik je sjajno proigrao Jurića u kaznenom prostoru, napadač gostiju je izašao sam ispred Ivušića koji spašava Osječane.

U završnici prvog dijela ponovo prje domaćin, Kleinheisler je bio u dobroj poziciji za udarac, ali je mađarski reprezentativac loše pucao.

Osijek je poveo u 62. minuti lijepim golom Belje sa 20-tak metara. Keita je loše izbacio loptu glavom ispred kaznenog prostora, Beljo je to iskoristio i snažnim udarcem sa 20 metara matirao Banića. Međutim, samo četiri minute kasnije gosti su izjednačili. Kalik je ubacio s lijeve strane, a Lončar nespretno matirao vlastitog vratara.

Osam minuta kasnije vidjeli smo novo uzbuđenje, ovoga puta pred vratima Gorice. Prvo je Beljo dobio žuti karton zbog simuliranja u kaznenom prostoru. Međutim, nakon VAR provjere sudac Čuljak je procijenio kako se radilo o prekršaju gostujućeg braniča za najstrožu kaznu. Beljo je izveo kazneni udarac i pogodio za 2-1.

Novi problemi za goste stigli su u 83. minuti nakon što je Julardžija dobio crveni karton i to nakon nepune dvije minute provdene na terenu. Veznjak Igrač Gorice žustro je uletio u Nejašmića na sredini terena s obje noge, prvo zaradio žuti, a nakon VAR provjere i crveni karton.

Čestitke našim igračima i našim navijačima koji su došli u velikom broju i bili nam podrška tijekom cijele utakmice.

Nenad Bjelica

Trener Osječana Nenad Bjelica zadovoljan je što je njegova momčad na otvaranju SuperSport HNL-a krenula s pobjedom. Gorica se kao i svaki put do sada pokazala čvrstim i neugodnim takmacem. "Očekivano teško, s Goricom je uvijek tako, u ovim prvim utakmicama još ne znaš gdje si ni što si. Ušli smo stvarno dobro, prvih 20-ak minuta je to izgledalo stvarno dobro, nedostajao nam je samo pogodak. Nije bilo izglednih prilika, ali bilo je puno pritiska, ubačaja… Sve u svemu mislim da smo na kraju zasluženo osvojili tri boda, za nas je vrlo važno ovako otvoriti sezonu", prokomentirao je Bjelica nakon utakmice.
Dion Drena Beljo danas je bio junak utakmice. Prvo je pogodio udarcem izvan šesnaesterca, a zatim je mirno realizirao i najstrožu kaznu za koju se sam izborio. "Inače baš i ne pucam s takve distance, ali nisam vidio nikoga od suigrača da bih nekome mogao dodati. Možda sam vratara malo i uhvatio na „krivoj“ nozi i lopta je ušla u gol. Jedanaesterac? Prije utakmice je bilo dogovoreno tko će pucati, tako da sam bez problema uzeo loptu i drago mi je što sam iskoristio i tu priliku. Već se okrećemo prvom europskom dvoboju u ovoj sezoni, sve oči su sada uprte u tu utakmicu u Kazahstanu u kojoj također želimo pobijediti", izjavio je Beljo.

U drugoj današnjoj utakmici nogometaši Rijeke slavili su protiv Šibenika 1:0. Jedini pogodak na Šubićevcu postigao je Jorge Obregon u 74. minuti.

Dinamo je u petak na stadionu Maksimiru svladao Lokomotivu sa 3-2.