Prva pobjeda Osijeka

02.08.2013.

21:47

Autor: HRT

Nogometaši Osijeka ostvarili su prvu pobjedu u novoj sezoni hrvatskog nogometnog prvenstva. U prvom dvoboju četvrtog kola Osječani su u Gradskom vrtu pobijedili Slaven Belupo s 2:1.

Nakon početnog nadigravanja Josip Barišić se u 35. minuti sjurio u šesnaesterac Farmaceuta, a vratar koprivničkog prvoligaša Silvije Rodić ga je srušio i Osijek je tako izborio kazneni udarac, kojeg je uspješno realizirao Frane Vitaić.

No, radost Osječana nije dugo trajala. U 40. minuti slična situacija dogodila se i u šesnaestercu Osijeka. Mile Škorić neoprezno je srušio Matea Roskama i novi kazneni udarac na utakmici. Sigurni realizator bio je Mario Gregurina.

Na početku drugog dijela gosti su izgledali bolje, no u 58. minuti Osijek je stigao do novog vodstva. Mihael Pongračić oslobodio se za udarac, koji je završio na vratnici, a najbrži na odbijenu loptu bio je Tomislav Šorša, koji je mirno matirao Rodića.

Osijek je tako stigao do prvih bodova te pobjegao s dna prvenstvene ljestvice, koje je barem privremeno prepustio Hrvatskom dragovoljcu. Farmaceuti su pali na pretposljednje deveto mjesto sa samo jednim bodom iz prva četiri susreta.

Dinamo dočekuje Split

Četvrto kolo nastavlja se u subotu kada će Dinamo na Maksimiru ugostiti Split. U nedjelju će Hajduk ugostiti Hrvatski dragovoljac, a Rijeka gostuje kod Zadra. Kolo će u ponedjeljak zaključiti dvoboj pulske Istre 1961 i zagrebačke Lokomotive.

1. Lokomotiva 3 3 0 0 5-1 9

2. Hajduk 3 2 1 0 9-2 7

3. Dinamo 3 2 1 0 6-1 7

4. Rijeka 3 1 2 0 4-1 5

5. Split 3 1 1 1 3-5 4

6. Istra 1961 3 1 1 1 2-4 4

7. Osijek 4 1 0 3 5-9 3

8. Zadar 3 1 0 2 4-9 3