Rijeka uvjerljiva protiv Osijeka

23.05.2015.

21:23

Autor: Krunoslav Inhof

Nogometaši Osijeka izgubili su 3:0 od Rijeke na Kantridi, čime su odluku o ostanku u ligi (baš kao i prošle godine) ostavili za posljednje kolo ovoga prvenstva.

Rutinsku pobjedu Kekovoj momčadi donijeli su Balaj, Sharbini i Tomasov, a Rijeka je u četiri susreta s Osijekom ove sezone po treći puta slavila, a u posljednjem susretu u Osijeku bilo je 0:0. Rijeka je u posljednju utakmicu ove sezone na Kantridi od samoga početka pokazala kako se od svojih gledatelja želi oprostiti pobjedom, a navijačku skupinu Armadu, za njezin 28. rođendan, počastiti pogotcima.

Prvi gol postigao je Bekim Balaj u 18. minuti, nakon što je poslije nekoliko odbijanja prihvatio loptu i s desetak metara svladao Mikulića. Do kraja poluvremena Rijeka je iskoristila penal, koji je u 34. minuti izveo Sharbini. Kazneni udarac skrivio je Bralić koji je srušio Tomečaka i tako zaradio prvi žuti karton na utakmici. Imali su ipak i Osječani pokoju prigodu, a promašivali su Perošević i Špehar.

U nastavku igra se primirila sve do 60. minute kada je zbog nepotrebnog starta na sredini terena Bralić dobio drugi žuti karton. Samo nekoliko minuta kasnije brojčanu nadmoć Riječani su iskoristili povećanjem prednosti u 66. minuti, a strijelac za 3:0 bio je Marin Tomasov. Do kraja utakmice Rijeka je imala prigodu i povećati rezultat kada je Balaj u 89. minuti pogodio gredu.

Posljednje kolo prvenstva igra se u subotu 30. svibnja kada je Osijek domaćin Slaven Belupu. U isto vrijeme (subota u 19 sati) Zadar dočekuje Lokomotivu, a Istra gostuje kod Zagreba.