11:02 / 17.04.2013.

Autor: Željko Kovačević

Rukometašice - prvoligašice!

Pobjedom nad izravnim konkurenticama Dalmatinkom (30:25) Osječanke su kolo prije kraja razigravanja osigurale ostanak u Prvoj ligi.

Osječanke Pločankama nisu dopustile nimalo prostora za iznenađenje u Zrinjevcu. Obrana je u prvom poluvremenu funkcionirala gotovo savršeno. Osječanke su primile 9 golova u prvom dijelu, iako je plan bio dva gola manje, no u prvih 30 minuta ostvarena je prednost koju su domaće igračice mirno čuvale, čak i kada su dalmatinke postale žustrije. Publika – odlična! Zaslužna što je sačuvan status prvoligaša. Sljedeći vikend Osječanke su slobodne, a posljednji nastup imaju u susretu s ekipom Ivanića 27. travnja, no taj susret ne utječe na ostanak u ligi