Split oteo dva boda Osijeku u posljednjoj minuti

20.12.2015.

21:47

Autor: Krunoslav Inhof

U posljednjem kolu jesenskoga dijela sezone Osijek je na Parku mladeži odigrao protiv Splita 1:1, a vodstvo je ispustio u posljednjoj minuti utakmice .

Osijek je poveo golom aduta s klupe Alena Grgića u 76. minuti. Bila je to prva ozbiljnija prijetnja Osijeka, a nakon dobrog Matasovog ubačaja s desne strane, Alen Grgić je skočio između dva protivniča igrača i zabio za 0:1.Osijek je pokazao solidnu i organiziranu igru, posebice u obrani, a u napadu je ponovno nedostjalo preciznosti. Kod rezultata 1:0 Perošević je imao odličnu priliku kada je pucao glavom, no vratar Splita Zagorac se iskazao.

U samoj završnici utakmice (89. minuta), kada se činilo kako će Osijek prvi put slaviti na Parku mladeži, Matas je nakon gužve u šesnaestercu i odbijene lopte od vratnice, autogolom donio bod Splitu, a nakon što je lopta već prošla gol-crtu pogodak je potvrdio Bagarić.

Proljeće će NK Osijek tako dočekati na pretposljednjem mjestu, no u znatno boljoj poziciji nego prije 5-6 kola, jer se bodovno izjednačio s Istrom (19 bodova), a ima samo 2 boda manje od 7. Slaven Belupa (21) i 3 manje od 6. Intera (22). Proljeće bi Osijek mogao dočekati i u potpuno drukčijem izdanju jer će se kroz sljedeće dane razmatrati i ponude za kupnju dionica NK Osijeka, a koje je na tržište stavio većinski vlasnik, Grad Osijek.