29.07.2013.

08:26

Autor: Željko Kovačević

Osječani su jednina momčad bez bodova nakon 3. kola Prve hrvatske nogometne lige.

Dobro su krenuli u Zadru golom Lulića u 7.minuti. Karlo Lulić iskoristio je drugi pokušaj pred vratarom Gluićem i dao za povod pedeset trojici Kohortaša razloga za slavlje. Nažalost po Osijek 15 minuta kasnije vodio je domaćin. Nakon prethodnog dobrog udarca Begonje iskusni Želimir Terkeš namjestio je loptu  i iz slobodnog udarca preko živog zida smjestio loptu u mrežu u 14. minuti. Samo šest minuta kasnije najbolji pojedinac na susretu Luka Begonja lijepo prati ubačaj Gržana i iz prve pogađa suprotni kut Osječkovog vratara mikulića. Tri gola u 20 minuta do sada nije viđeno u tri kola MAXtv Prve lige. Onda se Zadar sakrio, a Osijek nije punio pokazao. Nisu iskoristili ni ono malo što im se otvorilo pa je u 64. minuti Begonja pokrenuo kontru koja je završila golom Josipa Ivančića  za konačanih 3:1. Osječani su još loptom pogodili vratnicu, ali i ostali bez Mandića u 87. minuti. Da je za Osječane Zadar bio pravi vrući teren dokazuje i prekid u 33. minuti kada je sudac utakmice Bruno Marić iz Daruvara zbog nesnosne vrućine obje momčadi poslao na nekoliko minuta do klupa kako bi se osvježili. Tomislav Steinbrückner trener prve momčadi NK Osijeka misli kako će sa Slaven Belupom u petak 2. kolovoza biti lakše.